Необхідна відповідальність в ситуації після виборів в Україні

02.12.2004

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини наголошує, що передумовою для переголосування другого туру президентських виборів повинна бути зміна осіб, відповідальних за порушення, що мали місце. Це стосується в основному виборчих комісій, членів уряду, працівників прокуратури та керівників обласних, районних державних адміністрацій. Також надзвичайно важливо, щоби добре задокументовані масові виборчі фальсифікації були належним чином розслідувані, а відповідальні були притягнуті до відповідальності.

Наші організації вважають, що суттю справи є ані геополітичні, ані регіональні культурні відмінності. Це – фундаментальне право громадян обирати свій уряд за допомогою вільних та чесних виборів. Політичне рішення зрештою можна віднайти щоб уникнути конфлікту, який покалічить країну. Але звинувачення у массових поорушеннях виборчого законодавства протягом кампанії та двох турів голосування не повинні ігноруватися.

Українська Гельсінська спілка з прав людини та Міжнародна Гельсінська Федерація спостерігали за виборами в Україні від самого початку кампанії. Нами задокументовано, що вся кампанія була зіпсована масовими порушеннями українського законодавства, а також міжнародних зобов’язань, стороною яких є Україна. Ми вимагали з самого початку цих порушень, а саме порушення права на рівний доступ до загальнодержавних ЗМІ, припинення цих порушень. Подібні заяви були зроблені міжнародними організаціями, членом яких є Україна, та численними урядами.

Український уряд проігнорував їх. Самі вибори вважаються головними міжнародними організаціями як не чесні і не вільні. Тільки шляхом громадянської мужності сотень тисяч демонстрантів запобігли тому, щоб сфальсифіковані вибори пройшли.

Ми закликаємо українські суди діяти як незалежна та відповідальна судова влада в країні, а владу використати свої повноваження для запобігання фальсифікацій, які проти волі українців, вирішують майбутнє України.

Для подальшої інформації:

Українська Гельсінська спілка з прав людини, Євгеній Захаров, +380-577-143558
Міжнародна Гельсінська федерація з прав людини, Аарон Родес , +43-676-635 66 12 (моб.)


C