Правозахисники визначили пріоритети дій нового президента - "Сила народу"

29.12.2004
Міжнародна Гельсінська Федерація з прав людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Білоруський Гельсінський комітет, Гельсінській комітет Молдови, Московська Гельсінська група, Гельсінський фонд з прав людини (Варшава) обговорили найважливіші проблеми прав людини після завершення виборчої кампанії.

"Для новообраного Президента України одним з перших завдань має стати вжиття негайних заходів для відмови від аморальної системи державно-суспільних відносин, породженої режимом Кучми. Моральний занепад є однією з головних причин суспільної кризи в країні, що викликала помаранчеву революцію", - говориться у спільній заяві.

Важливим правозахисники вважають є забезпечення незалежності судової влади, побудова прозорої та відкритої виконавчої влади, реформування правоохоронних органів та розвиток різних інститутів, незалежних від органів влади в центрі і на місцях. "Необхідно здійснити заходи для підвищення авторитету правосуддя та встановлення реальної незалежності судової влади".

Необхідними вони називають реформи у діяльності правоохоронних органів шляхом встановлення громадського та незалежного контролю за їхньою діяльністю, в тому числі через систему парламентського контролю.

Також правозахисники наголошують на забезпеченні подальшого розвитку інститутів громадянського суспільства через забезпечення права на об’єднання в асоціації та свободи мирних зібрань.

Головним пріоритетом економічної політики нової влади, на їхню думку, має стати політика на подолання бідності в країні.

C