Піскун дискредитує чесну та професійну прокуратуру

06.03.2005

Громадянська компанія «Пора» (чорна), ГК «ПОРА» (жовта), Громадський комітету національної безпеки України за юридичної підтримки АК «Агєєв, Бережний та партнери» та за інформаційної підтримки сайту «Майдан» (maidan.org.ua) в рамках акції «За професійну і чесну прокуратуру!» виступили з відкритим зверненням до Президента України Віктора Ющенка.

Привідом для звернення стали останні події в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, які засвідчили, на думку учасників акції щонайменше непрофесіоналізм керівництва Генеральної прокуратури України, і „викликають обґрунтовані підозри в умисних діях спрямованих на недопущення відкритого, справедливого і законного судового процесу щодо організаторів і замовників цього злочину”.

Учасники акція бачуть загрозу, що через дії ген прокурора України С.Піскуна будуть загублені ті напрацювання, які були зроблені Тимчасовою слідчою комісією Верховної ради з розслідування обставин вбивств журналіста Георгія Гонгадзе. Про це, вважають автори звернення свідчить смерть Ю.Кравченка, яка сталася через злочинну недбалість керівництва Генеральної прокуратури, і через це слідство втрачає головних свідків і можливо обвинувачених у справі.

„Наявні обставини свідчать про те, що сьогоднішнє керівництво прокуратури, яке складається переважно з осіб відомих своїм непрофесіоналізмом, і яких давно пора притягнути до кримінальної відповідальності за попередні злочини проти прав громадян, не здатне виконувати ті функції які покладені не прокуратуру і виконання яких очікує суспільство від нової влади”, - говориться в зверненні.

Саме перебування Піскуна на чолі Генеральної прокуратури члени акції вважають незаконним. 09 грудня 2004 р. суддя Печерського райсуду м. Києва Ж.Бернацька прийняла

рішення про «поновлення» на посаді Генпрокурора України С.Піскуна. Наступного дня Л.Кучма видав Указ „Про поновлення на посаді генерального прокурора України С. Піскуна”

Таким чином всупереч порядку встановленому ст. 122 Конституції України Піскун зайняв місце Генерального прокурора. Цей указ був оскаржений в Печерському райсуді м. Києва (справа №2-4689/2004). Згідно ч. 3 ст. 248-4 ЦПК України: “Подання скарги до суду зупиняє виконання оскаржуваного акта». Отже відповідно до закону де-юре призупинено виконання указу про поновлення Піскуна на посаді. Натомість керівництво держави чомусь робить вигляд що не помічає порушення закону в перебуванні Піскуна на посаді Генпрокурора.

„Очевидно, що дуже важливим є те, щоб розслідування справи Гонгадзе та інших резонансних справ проводилося професіоналами, якім можна довіряти, які не мають сталої репутації патологічного брехуна, фальсифікатора справ та порушника закону. Лише таке розслідування буде з довірою сприйнято в суспільстві”, - сказано в звернені.

В зверненні наголошується на тому, що в справі Гонгадзе необхідно проведення законного розслідування і судового процесу з встановленням всіх обставин цього злочину, в тому числі його замовників і організаторів, а не «безпредєлу» в розправі над виконавцями.

Також учасники акції звернули увагу на те, що публічне і очевидно передчасне оголошення правоохоронними органами затриманих по справі Гонгадзе осіб вбивцями, а злочин розкритим - є несумісним з цивілізованою процедурою розслідування і може унеможливити справедливий і законний судовий процес по справі, оскільки грубо порушує принцип презумпції невинуватості, який є невід’ємним елементом законного кримінального процесу.

На підставі вищенаведеного, відповідно до ст. 40 Конституції України учасники акції «За професійну і чесну прокуратуру!» вимагають від нового уряду негайного відсторонення С.Піскуна і всіх інших нинішніх членів колегії Генеральної прокуратури України від керівництва прокуратурою, натомість якнайшвидше і відповідно до процедури передбаченої ст. 122 Конституції України призначити на посаду Генерального Прокурора України професіонала, який відповідає вимогам ст. 46 Закону України «Про прокуратуру», а також розглянути питання щодо притягнення Піскуна та інших членів колегії Генеральної прокуратури України до кримінальної відповідальності за їх загальновідомі злочини, скоєні за попередього режиму Кучми.

РУПОР

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C