Увага! Уряде! Вас моніторять правозахисники - прес-реліз

11.04.2005

Прес-реліз

11 квітня 2005

 

Сьогодні на другому форумі правозахисних громадських організацій України було презентовано доповідь „Права людини в Україні – 2004” підготовлену Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Вперше громадськість підготувала системний комплексний звіт з 21 розділу про порушенння прав людини в Україні в 2004 році. Звіт – не просто констатація фактів, кожен розділ закінчується конкретними рекомендаціями уряду для покращення ситуації з тими чи іншими людськими правами та свободами.

 

Не є секретом, що у Європу (мова йде насамперед про Європейський Союз) не візьмуть з поганою ситуацією з правами людини в країні. Проводячи оцінку країни структури ЄС звертають увагу не так на заяви країни, яка себе зазвичай хвалить, як на незалежні звіти чи повідомлення щодо ситуації з правами людини підготовлені громадськими організаціями. Даний звіт  - яскравий приклад такої роботи громадськості, і численні рекомендації владі свідчать про те, що ситуація з усіма правами людини в Україні далека від ідеальної.

 

Звіт було представлено та обговорено на другому форумі правозахисних організацій України „Моніторинг прав людини та основних свобод в Україні”, який відбувається 11-12 квітня в Києві. У роботі Форуму беруть участь понад 150 представників правозахисних організацій з усіх регіонів України, міжнародних правозахисних організацій (Human Rights Watch, Міжнародна амністія, Міжнародна Гельсінська Федерація за права людини), Гельсінських комітетів Росії, Білорусі та Молдови, міжнародні консультанти і представники: донорських організацій, дипломатичного корпусу, партнерських структур із країн Центральної і Східної Європи, а також іноземні громадські діячі, гості й журналісти.

 

Подібний форум відбувається в Україні вдруге, минулорічний був присвячений правам людини на виборах і запам’ятався громадськості насамперед інциндентом з обливання Джорджа Сороса, який був гостем заходу, майонезом. Попри такий початок форум – 2004 був корисний та заклав основу для широкої співпраці правозахисних організацій.

 

Цей захід організований  Українською Гельсінською спілкою з прав людини та проводиться за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Міжнародного фонду „Відродження” з метою обговорення й визначення напрямків спільної діяльності правозахисних організацій щодо моніторингу прав людини та основних свобод в регіонах  та країні в цілому, вироблення стратегії співробітництва правозахисних організацій на найближчий рік.

 

Одна з головних цілей цьогорічного форуму – закласти основу для звіту про дотримання прав та основних свобод в країні в 205 році.

 

Програма Форуму доступна на сторінці index.php?id=1110981886

 

Контакт:

Ярослав Гордієвич

8 067 2091772

 


C