Мер Києва порушує права громадян на мирні збори

20.05.2005

Форум порятунку Києва та Українська народна партія дуже переймаються тим, що нинішній мер міста Києва Олександр Омельченко залишився поза критики в українських ЗМІ і вирішили виправити це становище. Вони не лише розкритикували дії мера щодо забудівлі міста, і не лише звернулись до нього з вимогами залишити свою посаду, але й вважають його прямим замовником кривавих подій, що розгорнулись під стінами КМДА, що мали місце 30 квітня і продовжились затриманням лідера Форуму спасіння Києва Віталія Черняховського 14 травня.

За словами Віталія Черняховського, 13 квітня він подав заявку на дозвіл проведення мітингу проти забудівлі міста Києва з 14 квітня по 31 липня під стінами міської адміністрації. Учасниками акції стали члени Форуму спасіння Києва, УНП та Коаліції учасників помаранчевої революції. Під стінами мерії було розташовано декілька наметів, але за декілька днів після їх появи між будівлею КМДА та наметовим містечком з’явилося декілька наметів прихильників Олександра Омельченка. 30 квітня в 5:30 ранку на містечко було скоєно напад невідомими, але як розказують очевидці, хлопці в кількості 70 людей з’явились раптово з боку ЦУМа, вони пройшли повз містечко з ножами звалюючи намети, а потім підійшли до наметів прихильників Омельченка і звідти достали пластикові палки з якими і почали нападати на учасників акції. Молодиків було майже 70 людей, які отримали опір від членів КУПРу, яких було вдвічі менше. Звичайно, що були постраждалі з боку учасників акції, декілька людей відвезли в лікарню з розбитими головами, пораненнями рук та переломами. Як можна було побачити на відеокасети зйомки, що проходила під час нападу, міліція не лише не втрутилась і не прийняла заходів щодо наведення порядку, але й деякі з міліціонерів були явно на боці нападників. Навести порядок допоміг автопатруль, що проїздив поряд і побачивши безладдя втрутився і допоміг зв’язати нападників. До відділення міліції були доставлені 14 осіб, які стверджували, що повертались з дискотеки і коли вони проходили повз містечко на них було скоєно напад озброєних людей з наметів. Але свідки та відеокасета свідчили протилежне. Тож нападникам прийшлось відповідати. Цікава річ, що з 14 людей тільки у п’ятьох була взята підписка про невиїзд, а ще троє залишаються під вартою по сьогодні, а що сталось з іншими – наразі невідомо. Щодо байдужих міліціонерів, то в прес-центрі УВС міста Києва підтвердили інформацію про те, що того ж дня п’ятеро міліціонерів були звільнені з органів.

Черняховський запевняє, що молодики є членами Української Національної Асамблеї, або були найняті членами цієї організації. Також стало відомо, що за декілька днів до нападу до наметового містечка приходив голова УНА Едуард Коваленко і пропонував хлопцям з КУПРу гроші за те, що вони згорнуть свої намети.

Черняховський вважає, що напад був замовлений мером Києва, адже він не зміг забрати намети з-під стін КМДА законним шляхом. Про це Віталій Черняховський заявив на прес-конференції в УНІАН, яка відбулась 19 травня о 15:00. Саме Черняховський став героєм стрічок новин 14 травня, коли його в буквальному сенсі значення цих слів під білі рученьки внесли в будівлю КМДА двоє міліціонерів. Після чого йому було пред’явлено звинувачення в дрібному хуліганстві та порчі державного майна. А причиною того стало, що коли під час акції на захист бездомних тварин Форум спасіння Києва розгорнув свій пікет, то міська влада злякалась появи нових наметів (старі вже досить вдало були знищені, ніхто досі не знає де вони є) і за допомогою міліції вирішила „звінтити” головного ідейного надихателя, сподіваючись, що тоді перелякані люди самі відійдуть від стін КМДА. Спочатку з Віталієм намагались поговорити і попросити забрати людей, але після того як він маркером написав на банері „Євробачення” гасло „Омеля – капут!” міліція вирішила, що справа вийшла з-під контролю і пора діяти. Після того, як Черняховського внесли в стіни КМДА, його не бачили друзі і не мали з ним зв’язку декілька годин. Потім виявилось, що він є в Шевченківському районному суді, після чого Українською гельсінською спілкою з прав людини до нього було направлено адвоката і розгляд справи перенесли на декілька днів.
Також стало відомо, що Олександр Омельченко намагався через суд заборонити встановлення малих архітектурних споруд біля стін своєї резиденції, але як повідомили в УНП, він зміг заборонити це тільки Українські народній партії, але у черняхівського як у депутат був власний дозвіл затверджений міською адміністрацією, на підставі якого і діяли його однодумці.

Один з членів Форуму спасіння Києва, Володимир Греков сказав на конференції, що очевидно, що з боку Омельченка було вжито крайніх заходів, адже він давно не любить цю організацію і її діяльність. Хоча пан Греков і зауважив, що Омельченко ще не зовсім втрачена людина, адже він вважає, що „коли в нього обличчя перекошується при словах Форум спасіння Києва, то лише через те, що в нього прокидається совість”. Учасники конференції дуже сподіваються на те, що Юрій Луценко, Юля Тимошенка та Віктор Ющенко, які майже виплекали молодих людей, що стали учасниками КУПРу і підтримували пікетування міської адміністрації почують і підтримають громадські ініціативи та голос народу, щодо свавілля з боку Київського мера, а у самого мера совість таки прокинеться і він знайде в собі сили, щоб лишити свою посаду.

На жаль, ми так і не змогли додзвонитись до прес-служби Олександра Омельченка, щоб взяти коментар з цього приводу, то ж маємо тільки інформацію подану з одного боку.

Віра Засулич,

РУПОР

коментарі

28.05.2005 | zo
КМДА виробило спеціальну технологію порушення права на мирні збірання. Ще один випадок з цієї серії: 5 травня 2005р. Регіональний інформаційний та правозахисний центр для геїв і лесбійок "Наш світ" повідомив КМДА про заплановане на 17 травня пікетування Економіко-правового технікуму при МАУП. Лист було зареєстровано за номером 15566. Через 11 днів, 16 травня о 18год. 10 хв. Центр отримав факсимільне повідомлення за підписом заступника міського голови В. В. Ільгова. У листі повідомлялось: „За результатами розгляду повідомляємо, що до Київської міської державної адміністрації надійшло повідомлення про проведення іншого масового заходу, який збігається у місці і часі з запланованою Вами акцією. Враховуючи викладене, проведення зазначеного заходу не є можливим”. У телефонній розмові чиновники Головного управління з питань внутрішньої політики КМДА відмовились надати інформацію про організаторів контр-пікетування й наголосили, що не зможуть гарантувати безпеку учасників акції „Нашого світу”. Як з’ясувалось згодом, „іншою акцією” була „заздалегідь запланована зустріч студентів із курсантами та викладачами Українського військово-козацького інституту”. Керівник згаданого інституту в інтерв’ю двом телеканалам заявив, що його підопічним вдалось зупинити пропаганду гомосексуалізму й лесбійства, „корені яких лежать у сатанізмі”. Як відомо, навчальні заклади не повинні повідомляти місцеву владу про внутрішні акції, що відбуваються на їх території. У згаданому листі ж сказано, що „до Київської міської державної адміністрації надійшло повідомлення про проведення іншого масового заходу…”. Важко пояснити також те, що метою „заздалегідь запланованої зустрічі” було засудження гомосексуальності. Ситуація стає зрозумілішою, якщо звернути увагу на тенденцію – листи із аналогічними формулюваннями отримували й ІОЦ "Жіноча Мережа" у 2003р., і ГО „Об’єктивна реальність”, і, врешті, „Наш світ” у 2005р. При чому, в усіх трьох випадках про „інші акції” КМДА повідомляла в останній день перед заявленим заходом. На початку пікету люди в цивільному, не відрекомендувавшись, спробували відтіснити пікетувальників. Джерело, пов’язане із МАУП , повідомило згодом, що це були представники Солом’янського РВВС. Нагадаємо, що ЕПТ при МАУП знаходиться у Голосіївському районі столиці. Незважаючи на спробу чиновників обмежити право на масові мирні зібрання, пікетування відбулось. Агресію з боку організаторів і учасників „іншої акції” стримувала присутність телеоператорів і міліціонерів. Усі правоохоронці перебували на території технікуму. Натомість, жодного міліціонера не було помічено біля пікету на підтримку прав гомосексуалів.


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C