МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО з метою співпраці в рамках виробництва телепрограми з прав людини

01.07.2005

Ми, що нижче підписалися, цим меморандумом утворили спільну робочу групу аби досягти спільної мети – виробляти для трансляції в українському телевізійному ефірі програми на правову, соціальну та правозахисну тематику.

Сторони, що підписали цей меморандум, констатують, що у телевізійному просторі України, спостерігається брак інформації правового, правопросвітницького, правозахисного характеру, слабо представлені тематики прав людини та основних свобод, судової реформи, тема розвитку громадянського суспільства та громадських організацій.

Телевізійна передача, яку сторони прагнуть створити, за тематичним спрямуванням і творчою концепцією є громадсько-політичною й такою що спеціалізується на правовій тематиці. Оскільки програма розрахована на широку аудиторію глядачів, вона матиме елементи правових консультацій. Програма представлятиме інтерес, як для фахівців права, так і для пересічних громадян, включаючи різноманітні громадські об’єднання. Головними цілями телепрограми є сприяння формуванню правосвідомості громадян України, утвердженню верховенства права, викорененню правового нігілізму, розповсюдження різноманітної інформації з тематики дотримання в Україні прав людини та основних свобод, аналіз правових аспектів політичного та економічного життя України, дослідження механізмів практичного застосування законів, консультації громадян з правових питань повсякденного життя. Казуїстика вітчизняного законодавства, досягнення світової юриспруденції, практичні поради фахівців, історичні, пізнавальні сюжети та забавні факти додадуть майбутній програмі цікавості серед глядачів.

Отже, враховуючи вищенаведене, сторони затверджують такий порядок своїх спільних дій аби досягнути спільної мети:

1. Сторони звернуться до керівництва Національної телекомпанії України із пропозицією розглянути пакет документів про розміщення в телеефірі НТКУ відповідної телевізійної програми.

2. Сторони братимуть участь у відповідних конкурсах і грантових програмах, які стосуватимуться предмету меморандуму та підтримуватимуть одна одну, координуватимуть свої зусилля у цьому напрямку.

3. Сторони спільно створять телевізійну продакшн–студію, яка займатиметься виробництвом телевізійної програми про яку йдеться вище та іншою медіа–продукцією відповідної тематики.

4. Сторони докладатимуть спільних зусиль аби телепрограма, про яку йдеться вище, вироблялася у формі якісного, цікавого, корисного телевізійного продукту, потрібного телеглядачам, щоб вона відповідала професійним стандартам сучасного телебачення, журналістської етики та журналістських стандартів, мала високий рейтинг.

5. Сторони також прагнутимуть до створення на базі продакшн–студії, про яку йдеться у п. 3 даного Меморандуму, структури, яка вироблятиме інший якісний медіа–продукт у дусі тематики, про яку йдеться у даному Меморандумі.

Фундація«Чинність закону» О. Спорников

Українська Гельсінська спілка з прав людини  В. Яворський  

Фундація сприяння правосуддю  К. Тарасова

Українська асоціація Міжнародна Амністія   А. Павлишин

 


C