Омельченко заборонив стояти на Майдані із прапорами й топтати культурну спадщину на Банковій

18.11.2005

Учора депутати Київрада ухвалили рішення щодо заборони проведення в Києві масових акцій протесту, а також встановлення наметів.

Учора Олександр Омельченко п'ять разів виносив на розгляд депутатів Київрада постанову про заборону проведення в Києві масових акцій протесту й встановлення в центрі міста малих архітектурних форм. Депутати голосувати за цю постанову не хотіли, однак пан Омельченко в порушення регламенту раз за разом знову виносив його на голосування. У результаті постанова все-таки була прийнята, пише Комерсант-Україна.

Вигнати пікетників із центра міста й заборонити їм установлювати намети вдалося шляхом внесення змін у постанову Київрада від 1999 року "Щодо порядку організації й проведення в Києві недержавних масових громадських акцій політичної, суспільно-культурної, спортивної спрямованості". Нова редакція цієї постанови припускає, що в центрі міста можна буде проводити тільки загальнодержавні й міські заходи, відповідно до указів президента України, постановам Кабміну, рішенням Київрада й розпорядженням Київської державної міської адміністрації.

Крім заборони проводити масові акції, також заборонена установка малих архітектурних форм, до яких автори постанови віднесли не тільки намети, але й прапори, транспаранти, а також інформаційні стенди. Цією ж постановою введене обмеження для руху пішоходів по вулиці Банкової в районі адміністрації президента Віктора Ющенко.

У тексті постанови говориться про те, що його прийняття обумовлене необхідністю забезпечити безперебійну роботу органів виконавчої влади, а також турботою про збереження культурної спадщини.

Учора депутат Київрада Віктор Іванченко закликав киян ігнорувати цю постанову, тому що вона суперечить Конституції. Пан Іванченко повідомив також, що юристи громадської організації "Голос громади Києва", керівником якої він є, зараз проводять юридичну експертизу цієї постанови. "Після її завершення ми подамо в суд на Київраду",– повідомив він.

Один з керівників громадського комітету "Форум порятунку Києва" Віталій Черняховський, що організував за останні місяці кілька десятків пікетів у центрі міста, також збирається ігнорувати цю постанову через її невідповідність Конституції.


C