Генеральному прокурору України щодо тиску на ув’язнених заявників до Європейського суду з прав людини - звернення

18.11.2005

Нам стало відомо, що до Харківської правозахисної групи звернувся пан Жердєв Генадій Вікторович, автономний член Міжнародного товариства прав людини, що мешкає за адресою: м. Київ, пр. Перемоги, 93, кв. 37. Пан Жердєв є представником групи заявників до Європейського суду з прав людини, що скаржаться на погане поводження у місцях позбавлення волі, а саме на ввід до установ виконання покарань військ спец. призначення у період 2001-2002 років, на ненадання медичної допомоги, на перешкоджання вільному волевиявленню на виборах 2002 року.  Скарга зараз перебуває на стадії комунікацій з урядом. Пан Жердєв сповіщає, що на заявників, що відбувають покарання у різних установах виконання покарань, здійснюється тиск з ціллю примусити їх відмовитися від підтримки своїх заяв до Європейського суду. Так пан Жердєв пише, що заявник Давидов Сергій, що перебуває у СВК-92,  постійно піддається різним дисциплінарним стягненням, Гоменюку Сергію замінили режим утримання на більш суворий. Заявникам забороняють спілкування з їх представником п. Жердєвим, перешкоджають у наданні представникові довіреності на представництво у Європейському суді з прав людини. Заявники занепокоєні можливими провокаціями з боку адміністрації установ виконання покарань. Один із заявників, пан Салов помер на початку 2004 року у МОБ-98, за словами лікарів від СНІДу.

Нагадуємо, що згідно зі ст. 34 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод гарантується право на індивідуальні скарги, а „Високі Договірні Сторони зобов’язуються не перешкоджати ніяким чином ефективному здійсненню цього права”.

Просимо забезпечити безпеку заявників до Європейського суду (досьє №39081/02, №17674/02), що знаходяться в установах виконання покарань:

Ільченка В.В.(ЄВК-52, Єленівка, Донецька обл.)

Давидова С.В. (СВК-92)

Гоменюка С.Я., (СВК – 47,  Сокальський р-н,  Львівська обл.)

Миронова А.І. (ЗВК-58)

Литвинова  (ЗВК-58)

Кулика В.В. (ЗВК-58)

Кисельова О.А. (БВК-70)

Просимо провести розслідування фактів тиску на заявників та наказати винних у здійсненні цього тиску, а також вжити заходів для попередження таких дій з боку адміністрацій виправних закладів у подальшому.

 

 

 

З повагою,

Олексій Тарасов,

Виконавчий директор ВАГО „УГСПЛ”


C