Підпишись та розкажи друзям: протест проти талонів до посвідчення водія - прес-реліз

21.11.2005
21 листопада громадські організації Спілка водіїв та Українська Гельсінська спілка з прав людини розпочали в інтернеті збір підписів до народного депутата України Нечипорука Володимира Павловича та до Генеральної Прокуратури з вимогою не закріплювати законом талони до посвідчення водія та скасувати підзаконні акти, які на сьогодні передбачають використання талонів.

Cергій Овчинников зі Спілки водіїв вважає, що талон до посвідчення водія грубо суперечить Конвенції про дорожній рух та є інструментом для хабарництва на дорозі.

Кампанія розгорнулась у відповідь на поданий Законопроект „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо створення служби безпеки дорожнього руху)” № 8339 від 27.10.2005, яким МВС України хоче узаконити існування талону до посвідчення водія. Спілка водіїв на початку 2005 року вже піднімала цю проблему, тоді МВС України, Генпрокуратура, Міністерство юстиції запевнили громадськість, що їх фахівці працюють над вдосконаленням законодавства щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, в тому числі розглянуть питання про скасування талону до посвідчення водія. На жаль, ці твердження виявилися лише банальною відпискою.

Захисники прав водіїв сподіваються, що широка кампанія змусить представників влади дослухатися до голосу громадськості і закликають підписатися під листами тут:
index.php?id=1132130980
index.php?id=1132130679
Після 2-ох тижнів збору підписів листи будуть відправлені рекомендованою поштою адресатам.

C