Володимир Чемерис: свобода мирних зібрань забезпечується в Україні неналежним чином

23.11.2005
джерело: www.unian.net

Член правління Української Гельсінської спілки з прав людини та представник інституту "Республіка" Володимир ЧЕМЕРИС заявляє, що протягом 2005 року порушень прав і свобод громадян в Україні стало більше.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив вчора в УНІАН, виступаючи під час інформаційної інтерактивної он-лайнової мультимедійної акції “Рік після Помаранчевої революції”.

За оцінкою експерта, в Україні не відбулося зміни системи влади, тому не можна вважати, що в Україні відбулася революція. "Знадобилося менше року, щоб показати, що дракон живий", - зазначив В.ЧЕМЕРИС.

На його переконання, "нинішня українська влада не гірша ніж попередня, просто вона не змінилася, один клан прийшов на зміну іншому".

Він зупинився на порушеннях в Україні конституційних прав громадян на мирні зібрання. Так, за словами В.ЧЕМЕРИСА, цього року зафіксовано приблизно 100 безпідставних судових рішень, які всупереч Конституції, заборонили мирні зібрання. При цьому, як правило, зазначив В.ЧЕМЕРИС застосовується така "політтехнологія", коли в разі подання заявки на мирне зібрання від однієї політичної сили, одразу ж подають заявку на акцію їх опоненти в тому ж місці і після цього приймається рішення про заборону обох акцій. Хоча, за словами правозахисника, підстав для заборони у цьому випадку немає, а правоохоронні органи повинні були б захищати учасників обох таких акцій.

Як повідомив В.ЧЕМЕРИС, на основі проведеного інститутом "Республіка" моніторингу порушень прав на мирні зібрання у 2005 році підготовлено проект закону про мирні зібрання в Україні, який внесений до Верховної Ради депутатом Віктором МУСІЯКОЮ. Цим проектом, зокрема, пропонується відмінити норму про необхідність повідомляти про намір проведення мітингу. Хоча, зазначив В.ЧЕМЕРИС, у нього не дуже багато оптимізму щодо прийняття цього законопроекту.

Натомість, зазначає В.ЧЕМЕРИС, представники нинішньої влади пропонують ввести "драконівські правила" щодо проведення мирних зібрань: наприклад, пропонується зобов'язати організаторів акцій повідомляти про захід не пізніше, ніж за 10 днів до його проведення, також столична влада намагається окреслити територію, де не можна буде проводити мітинги, що є незаконно.

В.ЧЕМЕРИС пообіцяв подати до суду в разі, якщо набуде чинності відповідне рішення Київради про заборону на певних територіях мирних зібрань громадян.

Також по темі:

Омельченко заборонив стояти на Майдані із прапорами й топтати культурну спадщину на Банковій
index.php?id=1132320638

Київрада знову планує порушити Конституцію
index.php?id=1128679110


C