Відкрите звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Карпачовій Н.І.

02.12.2005

Уповноваженому Верховної Ради України
Н.І. Карпачовій
 
Відкрите звернення
 
Шановна Ніно Іванівно!
 
Ми, недержавні правозахисні організацій України, звертаємося до Вас у зв'язку із поширеною у ЗМІ інформацією про Вашу участь у виборах до Верховної Ради України. Ми поважаємо Ваше право бути обраним в парламент. Проте, вважаємо за необхідне заявити наступне.
 
Інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини покликаний захищати права кожного українця за будь-якої конфігурації політичних сил у владі. Лише довіра та повага до Омбудсмана як з боку пересічних українців, так і з боку державних органів може зробити правозахисну діяльність ефективною. А довіра і повага до Омбудсмана грунтуються на двох основних принципах його діяльності - незалежності та неупередженості. Поєднання політичної та правозахисної діяльності неминуче призведе до порушення цих принципів.
 
Ваша безпосередня участь у виборчій кампанії у якості діючого Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в лавах будь-якої партії поставить під загрозу ці основні принципи. Ви, як ніхто інший, розумієте, наскільки важливо забезпечити, щоб інститут Омбудсмана не асоціювався із будь-якою політичною силою і не був втягнутим у політичну боротьбу. Будь-яка невпевненість щодо незалежності і неупередженості Омбудсмана призведе до руйнації цього важливого правозахисного інституту у державі, для підвищення авторитету якого Ви особисто доклали багато зусиль.
 
Звертаємося до Вас із пропозицією прийняти єдино вірне, на нашу думку, у цій ситуації рішення - добровільно скласти свої повноваження. На наше переконання, такий крок буде свідчити про Вашу особисту повагу до авторитету інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Він знайде розуміння і підтримку у тих, для кого цей інститут є одним із найцінніших надбань нашої демократії, яке неприпустимо приносити у жертву швидкоплинним політичним подіям.

Підписи:

Українська Гельсінська спілка з прав людини
Харківська Правозахисна Група
Сумське обласне відділення КВУ
Луганське обласне відділення КВУ
Громадська організація «За професійну допомогу»
Одеська правозахисна група "Верітас"
Фундація "Чинність закону"
Севастопольська Правозахисна група
Чернівецька обласна громадська організація "Права людини"
Громадська організація М'АРТ
Чернігівська обласна громадська організація «Правозахисник»
Херсонська міська асоціація журналістів „Південь”
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров'я
Громадське бюро «Правозахист» (Суми)
Спілка "Громадянський дозор"(Нікополь)


C