Уповноваженому Верховної Ради України Н.І. Карпачовій з приводу її участі у парламентських виборах

02.12.2005

Уповноваженому Верховної Ради України

з прав людини

Н.І. Карпачовій

Відкрите звернення
 
Шановна Ніно Іванівно!

Ми, громадяни України, звертаємося до Вас у зв'язку із поширеною у ЗМІ інформацією про Вашу участь у виборах до Верховної Ради України. Ми поважаємо Ваше право бути обраною в парламент. Проте, вважаємо за необхідне заявити наступне.
 
Інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини покликаний захищати права кожного українця за будь-якої конфігурації політичних сил у владі. Лише довіра та повага до Омбудсмана як з боку пересічних українців, так і з боку державних органів може зробити правозахисну діяльність ефективною. А довіра і повага до Омбудсмана грунтуються на двох основних принципах його діяльності - незалежності та неупередженості. Поєднання політичної та правозахисної діяльності неминуче призведе до порушення цих принципів.
 
Ваша безпосередня участь у виборчій кампанії у якості діючого Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в лавах будь-якої партії поставить під загрозу ці основні принципи. Ви, як ніхто інший, розумієте, наскільки важливо забезпечити, щоб інститут Омбудсмана не асоціювався із будь-якою політичною силою і не був втягнутим у політичну боротьбу. Будь-яка невпевненість щодо незалежності і неупередженості Омбудсмана призведе до руйнації цього важливого правозахисного інституту у державі, для підвищення авторитету якого Ви особисто доклали багато зусиль.
 
Звертаємося до Вас із пропозицією прийняти єдино вірне, на нашу думку, у цій ситуації рішення - добровільно скласти свої повноваження. На наше переконання, такий крок буде свідчити про Вашу особисту повагу до авторитету інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Він знайде розуміння і підтримку у тих, для кого цей інститут є одним із найцінніших надбань нашої демократії, яке неприпустимо приносити у жертву швидкоплинним політичним подіям.

Підписи та коментарі:


C