Звернення від українських громадян стосовно екстрадиції шукачів притулку з Узбекістану до їх власної країни

20.02.2006

до Президента України Віктора Ющенка,
до Верховної Ради України,
до МЗС України,
до Ради  Європи, 
Європейського Союзу, УВКБ ООН 

Ми, українські громадяни, висловлюємо свій рішучий протест та обурення ганебними діями української  влади, які  призвели до передачі  Україною в Узбекистан щонайменше десяти осіб, які намагалися набути статусу біженця в Україні .

Відповідно до  інформації, наданої  Управлінням Верховного Комісару ООН у справах біженців, в період між 14 та 15 лютого 2006 року з України до Узбекистану було примусово повернуто 10 громадян Узбекистану. Вони прибули до України з метою уникнути переслідувань в Узбекистані  у зв‘язку з їх причетністю до подій середини травня 2005 року в Андижан  та  інших населених пунктах Ферганської  долини. Вказані  особи звернулися до української  влади  з клопотанням про надання  їм статусу біженця.  Відповідно по положень українського законодавства та Конвенції ООН 1951 року "Щодо статусу біженців" вказані особи  перебували під захистом міжнародного права.

Екстрадицію шукачів притулку до Узбекистану стала проявом брутальної зневаги до міжнародних стандартів захисту біженців. Шукачі притулку були позбавлені  правової допомоги, доступу до співробітників УВКБ ООН,  до будь-якої процедури, яка б відповідала стандартам справедливого судочинства.

Такі дії влади свідчать про цинічне нехтування фундаментальними правами людини, міжнародними зобов‘язаннями, а також національним правом.

Уряд країни, куди наша держава передала цих людей, сумно відомий всьому світові практикою існування концтаборів, великою кількістю політв'язнів, щодо яких застосовуються катування, позасудові страти та смертна кара.

Уряд Узбекистану також відомий практикою жорсткого придушення будь-яких проявів інакодумства, свободи слова, свободи віросповідання та свободи мирних зібрань.

Поспіх, з яким українська влада передала біженців до Республіки Узбекистан,  є  не тільки проявом політики подвійних стандарт в  галузі  прав людини, але свідчить про відсутність  людяност  та елементарної  розважливості  при вирішенні  людських доль.

Спосіб, в який діяла влада, ставить принижує Україну до рівня країн, для урядів яких цінність людського життя є пустим звуком. Більше того,  інформація, яка є на цей час, свідчить, що екстрадиція узбецьких шукачів притулку була добре спланованою спецоперацією СБУ, Держкомнацміграції  України, МВС та деяких  інших органів державної  влади.

Ми вважаємо, що безпосередня відповідальність за це брутальне порушення прав людини лежить на керівниках названих відомств. Але відповідальність лежить також на Президентові України, який не виконав свого конституційного обов‘язку гарантувати дотримання прав та свобод людини.

У зв‘язку  з ганебним порушенням Україною фундаментальних засад людяності, враховуючи надзвичайну шкоду, завдану міжнародному авторитетові  України та авторитетові  Ради  Європи, членом якої  є Україна, вимагаємо:

1. Від Президента України - негайно визнати факт порушення Україною Конвенції ООН 1951 року "Щодо статусу біженців", Конвенції  ООН 1984 року "Про запобігання катуванням,  іншим видам жорстокого, нелюдського та такого, що принижу  людську гідність поводження та покарання",  Європейсько  Конвенції  1950 року «З захисту прав людини та основних свобод», та від  імені  українського народу принести вибачення постраждалим за завдану шкоду.

2. Від Президента України - негайно ухвалити рішення про відставку Голови Служби Безпеки Украіни та Голови Держкомнацміграції  України.

3. Від Верховної  Ради України - негайно утворити Спеціальну слідчу комісію ВР Українидля вивчення причин та наслідків порушення Україною міжнародних стандарт в галузі  прав людини під час підготовки, ухвалення та виконання рішення про екстрадицію громадян Республіки Узбекистан в лютому 2006 року.

4. Від МЗС України - вжити заходів для забезпечення присутності  спостерігачів від українських дипломатичних установ в ході  можливих судів над громадянами Узбекистану, екстрадованими з України. Підготувати та оприлюднити звіт про дотримання узбецькою владою міжнародних стандартів справедливого судочинства під час судового розгляду справ осіб, екстрадованих Україною.

5. Від Ради  Європи - направити в Україну спеціальну комісію для вивчення стану з дотриманням Україною прав людини щодо  іноземців, відносно яких виконуються рішення про екстрадицію в країни, які  не є членами Ради  Європи.

6. Від Ради  Європи,  Європейського Союзу, УВКБ ООН,  інших міждержавних та міжурядових організацій - негайно припинити будь-яке технічне співробітництво та надання технічно допомоги  будь-яким українським державним органам та установам в сферах облаштування державного кордону України, протидії  нелегальній міграції, технічного оснащення правоохоронних органів та органів охорони державного кордону України до оприлюднення результат в розслідування обставин екстрадиції  шукачів притулку з Республіки Узбекистан до країни  їх походження в 2006 році, покарання винних в порушенні  прав людини щодо цих осіб.

Ми висловлюємо своє  співчуття особам, права яких були порушено  внаслідок свавільної екстрадиції  з України до Республіки Узбекистан, вимагаємо від Уряду Узбекистану неухильно дотримувати положення міжнародних пактів в галузі  прав людини та зобов‘язань Узбекистану з людського виміру як члена ОБСЄ.

(21 лютого найбільші українські правозахисні організації надіслали цей відкритий лист щодо депортації узбецьких біженців Президенту України, МЗС, парламенту та в європейські інституції. Пропонуємо долучитися до цього листа індивідуальними підписами, лист буде надіслано через тиждень, тобто 28 лютого. Підтримаймо боротьбу за правa людини!)

Підписи:
edit this comment
21.02.2006 Ярослав Гордієвчи:

edit this comment
21.02.2006 Вадим:
Даешь свободу узбекским Чегеварам!!!!
edit this comment
21.02.2006 Олександр Северин, к.ю.н., правовий радник Альянсу "Майдан":

edit this comment
21.02.2006 Костянтин Михайличенко, виконавчий директор УНЦПД:

edit this comment
21.02.2006 Поліна Коновалова PR-менеджер Харківського центру жіночих досліджень:
Я абсолютно згодна з претензіями в цьому листі до уряду України та співчуваю постраждалим.
edit this comment
21.02.2006 Катерина, менеджер:

edit this comment
21.02.2006 Олег Шеленко, журналіст:

edit this comment
21.02.2006 Андрей Портнов, адвокат:

edit this comment
21.02.2006 Асан, предприниматель:
Сочувствую пострадавшим.
Ждем публичных извинений от президента и привлечения к ответственности виновных. Вообще у нас в Крыму милиция творит беспредел и никто не хочет положить этому конец.
edit this comment
21.02.2006 Козлов Сергей, начальник отдела:
Ни в коем случае нельзя менять людей на газ!!!! Стыдно, девушки!!!!!!
edit this comment
21.02.2006 Сергей Лысак, врач:
Варварство со стороны власти!
edit this comment
21.02.2006 Асан, предприниматель:
Сочувствую пострадавшим.
Ждем публичных извинений от президента и привлечения к ответственности виновных. Вообще у нас в Крыму милиция творит беспредел и никто не хочет положить этому конец.
edit this comment
21.02.2006 Євген Судак - журналіст:
Немає печатних слів...
edit this comment
21.02.2006 Микола Фельдман, голова НГО "За права кожного":
підтримую повнісю
edit this comment
21.02.2006 Давидов Денис:

edit this comment
21.02.2006 Роман, менеджер:
Черговий раз Україна показала себе не з кращої сторони,-шкода. Не можу стверджувати правоту жодної з сторін, однак поспішність вирішення даного питання вражає. Якщо б Росія нам повертала так наших, з дозволу сказати, "біженців". Але коли нашого Президента вистачило на газову угоду з Росією, то і з біженцями він утік недалеко...

edit this comment
21.02.2006 Олександр Демченко, координатор проектів:

edit this comment
21.02.2006 Сергей, программист:
Тех, кто попросил защиты, надо было защитить. Это элементарная мораль. А наша "моральная" власть их сдала. Стыдно. Подписываюсь.
edit this comment
21.02.2006 Микола Числін, програміст:
Ніякі матеріальні вигоди не варті зради: те що сталося - це такий-собі міні-Мюнхен, - Даладьє також вважав що чехами можна пожертвувати... А через два роки німці на танках взятих у чехів проїхалися по Парижу. Це так, аналогія.
......................................................
edit this comment
21.02.2006 Михайло Свистович, Альянс "Майдан", ВГО "ПОРА!":
Нова влада копає собі яму. На жаль, і Україні також. Це - зрада ідеалів Майдану.
edit this comment
21.02.2006 Олександр Павлощук:
Ющенку має бути соромно.
edit this comment
21.02.2006 Олена Сугоняк, науковець:

edit this comment
21.02.2006 Steve Halitsky, President & Co-Founder of "Theta Systems":
As a former dissident, I was ashamed by horrible decision of Ukraine's President Mr. V. Yushcenko. This is betrayal of honest Ukrainian & Uzbek nations.
edit this comment
21.02.2006 Юрій Кравчук, редактор тижневика "Добра справа":
Якщо юридично правда на боці біженців - підписуюсь.
edit this comment
21.02.2006 Орест Ревич:
Чекатиму звіту про розслідування цієї справи.
edit this comment
21.02.2006 Алексей Степановский, директор ООО "Стелла Системз", г.Харьков:
Стыдно за свою страну.
edit this comment
21.02.2006 Денис Власенко, програміст:
Соромно за свою країну....
edit this comment
21.02.2006 Олександр Шаповалов, Херсонський Комітет виборців та Громадський контроль:
Раніш траплялись подібні випадки, що просто замовчувалось. Але тепер - но пасаран!!! Дякую всім колегам-правозахисникам, які виявили цей факт, повідомили українську й міжнародну громадськість та вжили всіх можливих заходів. Але СБУ діяло швидко та... безглуздо! Тепер полетять голови... Нажаль знов крайній Ющенко. Можливо ці події стануть для нього і команди ще одним уроком щодо кадрової політики. Знов на ті ж граблі. Сумно...
edit this comment
21.02.2006 Віктор Колесник, підприємець.:
Ніякі матеріальні вигоди не варті зради.Соромно за свою країну.Немає слів... Це якби Кучмо розстріяв майдан. Я би втік до Польщі разом з поляками, які в мене жили, а мене б повернули в Украіну, бо треба добудовувати Одеса_Броди...
edit this comment
21.02.2006 Андрій Дорофєєв, студент:
Повністю підтримую
edit this comment
22.02.2006 Юрій, ріелтор:

edit this comment
22.02.2006 Олександр Черкашин, провізор:

edit this comment
22.02.2006 Віктор Маковський, робітник, Київська область:
Мені соромно за свою країну
edit this comment
22.02.2006 Сергій Кабуд, українець:

edit this comment
22.02.2006 Евгений Новицкий, социальный работник:
Подписываюсь. Возмущен, сочувствую людям, выданным в руки гонителям. Очень хочу думать, что наша Крымская автономия учинила эту расправу самостоятельно... Хоть и вряд ли, но - очень хочу так думать...

edit this comment
22.02.2006 Жиленко Ірина Володимирівна, історик:
Те, що сталося, остаточно викрило "демократичність" любих друзів Президента і його самого. Але якщо зрада ними Батьківщини в газовому конфлікті і в ситуації навколо сховища ядерних відходів вплине на життя людей в майбутньому, і ще може бути змінене, то долі цих нещасних можна прогнозувати вже зараз і назад тут нічого не повернеш. Ганьба Ющенку, його партії і його "демократам"! Слава Україні!
edit this comment
22.02.2006 Ігор Бурик, провізор, Борислав:
Соромно. Дже соромно. Століттями Україна виборювала ВОЛЮ. У уьому їй допомогали різні країни. Тільки Чехія та Велика Британія у сорокових видала СРСРу українських вояків-біженців. До головного "любого друа" куди ви ведете Україну? Тепер вам не соромно дивитись на свої руки. Вважайте! Бог є на свті. Що ви йому покажете. Зрада демократії - це ГРІХ.
edit this comment
22.02.2006 украинцы из закордонщины:
позор на весь мир! немедленно подключить все усилия мида
edit this comment
22.02.2006 Віктор Гарбар, приватний підприємець, м, Харків:
Це велика ганьба для України. На жаль.
edit this comment
22.02.2006 Пономарев Олег Владиславович, системный администратор:
это просто недопустимо!
edit this comment
22.02.2006 Романюк Сергій, програміст:
Вільна людина у вільній країні!
edit this comment
22.02.2006 Пискун Эдуард Григорьевич, ГИП:
Ганьба!
edit this comment
22.02.2006 Людмила Яцюк, аспірантка КНУ імені Тараса Шевченка:
Уболіваю за той десяточок нещасних,які на свою біду шукали прихистку в Україні. Соромно за нашу владу.
edit this comment
22.02.2006 Рыжикова Светлана, директор ООО "Лана Про":
Это не достойно для страны, стремящейся в Европу! Почему мы должны краснеть за свою страну, если мы с этим не согласны? Позор!
edit this comment
22.02.2006 Галя Койнаш:

edit this comment
22.02.2006 Володимир Яворський, Українська Гельсінська спілка з прав людини:
Усе робилося таємно, а адвокатам не казали, де тримають затриманих... Таким чином, не давши жодної можливості їм допомогти. Не має виправдань катуванням та потуранню цьому!
edit this comment
22.02.2006 Оксана Кравцова:

edit this comment
22.02.2006 Надія Самуляк, голова Суспільої Служби України:

edit this comment
22.02.2006 Крисан Олександр, програміст:
соромно за владу, соромно за країну.
зніміть щити "Не зрадь Майдан" і не соромтеся.
Ви вже це зробили.
edit this comment
22.02.2006 Андрій Божик:
Не знаю деталей того випадку, але видавати без детального розслідування ніяк не можна. І я не бачив нормальних аргументів од посадовців. Таку службу потрібно засуджувати й карати, щоб не було більше бажання порушувати права людини. Хтозна, може й сам коли біженцем виявишся..
edit this comment
22.02.2006 Ірина Чуприна:
Це ганьба для України!!
Звернення треба перекласти англійською
edit this comment
22.02.2006 Олександр Власенко, просто громадянин України:
Не зрадь Майдан, Президенте!
edit this comment
22.02.2006 Марія Шутальова , ХПГ:
цілком підтримую.
edit this comment
22.02.2006 Ірина Миронова:

edit this comment
22.02.2006 Oleg Veremienko, president of ELSA-Ukraine www.elsa.org.ua:
Естрадиція шукачів притулку - це найгрубіше порушення прав людини і порушення міжнародних зобов"язань України перед міжнародною спільнотою!
Ганьба тим, хто спланував і реалізував цю акцію!
Вважаю, що хоча цим 10-ти депортованим вже навряд чи можливо допомогти, треба ініціювати проведення розслідування цієї справи - і покарати винних в цьому злочині. Це не повинно поторитись.
edit this comment
22.02.2006 slavko marych:
HANbBA demokratiy
edit this comment
22.02.2006 Дмитро Шульга:
Ці узбецькі пошукачі політпритулку мабуть думали, що Україна стала європейською країною... Ганьба.
edit this comment
22.02.2006 Олександр Лавренов:
Кордони потрібні ликтаторрам, що не розбіжалась їх власність.
edit this comment
22.02.2006 Ольга Веснянка, журналіст:
Такий страшний Андижан міг бути і на Майдані - і уявімо, якби ми, українці - отак шукали можливості просто жити в іншій - "європейській, демократичній державі", а нас би а це демократично отак висилали з тієї країни.
edit this comment
22.02.2006 Марія Базелюк, головний редактор газети Шлях Перемоги:
Свобода - найвища цінність! На сторінках ШП я попросила пробачення в депортованих узбеків "за скоєний владою моєї країни акт недоброї волі". Країни, яка на вірну загибель висилає в Росію чеченців. Ганьба, яку я переживаю як особисту трагедію.
edit this comment
22.02.2006 Хаган, Азербайджан:
Это просто не провильно и недопустимо. Сочувствую пострадавшим.
edit this comment
22.02.2006 темченко, викладач:
підтримує та солідаризую
edit this comment
22.02.2006 Людмила Коханець: журналіст:

edit this comment
22.02.2006 Кость Козлов:

edit this comment
22.02.2006 Антоніна Черевко, юрист:
Такі дії української влади не тільки порушують стандарти захисту прав і свобод людини, а і зневажають основні гуманістичні цінності.
edit this comment
22.02.2006 Марія Морозова, викладач, перекладач:
Я вважаю, що це не єдиний випадок порушення прав людини в Україні. Але більшість таких справ замовчується. Не дамо загинути демократії в нашій країні! Підтримаймо політичних біженців!
edit this comment
22.02.2006 Бармєцвах Марина:

edit this comment
23.02.2006 ШАДМАНОВА КЛАРА АХМЕДОВНА:
Меня и многих прогрессивных людей возмутило отношение к нашим землякам из Узбекистана отношение Украинских правоохранительных органов.Хочу напомнить недавнее прошлое из истории Великой Отечественной войны и спросить: - Куда же вы бежали спасаясь от фашистов? К нам в Узбекистан,Казахстан,Киргистан.А если история опять повторится? Украина всегда отличалась своей безчеловечностью - щовинизмом,национализмом и заражало своей заразой другие нации.За ваш поступок пусть вам будет стыдно...Клара.
edit this comment
23.02.2006 Андрій Мокроусов, відповідальний редактор, часопис "Критика":

edit this comment
23.02.2006 Катерина Демчук, літератор (Київ):

edit this comment
23.02.2006 Wiaczeslaw Chabrowski:
Prezydentu i pidlehlym jomu ustanowam SOROM
edit this comment
23.02.2006 Alicja Ladzinska:
Wstydze sie panie Juszczenko -bylam za panem- spojrz pan w lustro- jaka wstretna kreature tam widac
edit this comment
23.02.2006 Інна Підлуська, президент Фонду "Європа ХХІ":
Мені соромно за країну і за осіб, які минулого року дещо інакше розуміли слова "Свободу не спинити!"
edit this comment
23.02.2006 Микола Братійчук, науковець:
Ющенко здав весь Майдан, успішно здає Україну, а тому здати йому десяток узбеків просто пустяк.
edit this comment
23.02.2006 Yaroslav Konoshchuk:
Класичний приклад фромівської "Втечі від свободи".По суті підтримую
edit this comment
23.02.2006 Денис Горбач, журналіст:

edit this comment
23.02.2006 Богдана Сацька:

edit this comment
23.02.2006 Володимир Кравчук, журналіст:
Цікаво, чому в пункті 2 листа відсутній Луценко?
Соромно за країну і за мудаків, яких обрали, хай навіть іншого шляху не було.
edit this comment
23.02.2006 Олександр Кравчук ,юрист, учасник УБК і подій 9 березня 2001року:
Добре памятаю переляк і фактичну зраду учасників УБК після подій 9 березня , надіявся , що реалії життя в кучмокраїні навчать рафінованих політиків абеткам порядності і простим життєвим принципам...
Вимагаю публічних пояснень від влади і покарання уродів, що прийняли таке рішення.
edit this comment
23.02.2006 Володимир Сологуб, студент-правник Києво-Могилянської Академії:

edit this comment
23.02.2006 Геннадий Миропольский, Сумы:

edit this comment
23.02.2006 Бочева Галина, студентка НаУКМА:

edit this comment
24.02.2006 Andrij Kritenko, Regisseur, Stuttgart, deutschland:

edit this comment
24.02.2006 Джамиль Мустафаев:

edit this comment
24.02.2006 Олег Задорецький, студент:
Депортацiя нi в чому не винних узбекiв - без сумнiву, ганебний вчинок української влади.
edit this comment
24.02.2006 Лілія Ніколова, юрист:
Йдеться не тільки про право, під загрозу поставили життя людей, і навіть якби все було зроблено юридично бездоганно, цьому немає виправдання
edit this comment
24.02.2006 Ольга Біляченко:

edit this comment
24.02.2006 Iрина Токатли:

edit this comment
24.02.2006 Анна, программист:

edit this comment
24.02.2006 Андрей Розмыслов, программист:
Полностью солидарен
edit this comment
24.02.2006 Братченко Константин, Предприниматель.:

edit this comment
25.02.2006 Наталія Федорова, студентка:

edit this comment
25.02.2006 Oleh Mychajliv, pidpryjemec`:


edit this comment
25.02.2006 Віктор Римар, інженер-механік:

edit this comment
25.02.2006 Олекасндр Шевченко, в.о. голови Українського Комітету "Гельсінкі-90":

edit this comment
25.02.2006 Стулов Іван, науковець, Крим:
Захістимо право на свободу
edit this comment
26.02.2006 Yevhen Frolov, gromadyanyn:

edit this comment
26.02.2006 Сергій Силантьєв, науковець. London, UCL.:

edit this comment
26.02.2006 Rimas Rachkauskas (scienrist):
Простите за плохой украинскйе!
Нужно быстрее удалить Ющенко. Нужно быстрее сделать Реформы.
Пытки - это плохо. У нас в Литве пять лет зад запретили пытки. Почему можно пытку на Росии и Украине?
То что делают с крымскими татарами и узбеками это обычно пытка. Лучше - живые узбеки, литовцы, татары и все. Чем мертвый Ющенко от диоксинов.

Еще раз простите за мой Украинкйе. Я старался.

Римас. Каунас.


edit this comment
26.02.2006 Євген Черевко, викладач Одеського ек. університету:
Мені соромно за мою помаранчеву владу, за яку я тричі голосував у 2004, і за яку збираюсь голосувати у 2006-му. МИ МУСИМО ЗНАТИ, ХТО ОТРИМАВ ЦІ КЛЯТІ 30 СРІБНИКІВ ЗА ПОМАРАНЧОВИХ БРАТІВ З УЗБЕКІСТАНУ!!!
edit this comment
27.02.2006 Максим Буткевич, журналіст:

edit this comment
27.02.2006 dr.su.wassily korotchenko dissident-berlin-neurobiologe,kunstmaler fotograf:
na jal v ukraini nema presidenta,e xvora dituna,scho robut vse ne tak yak potribno nezalejniy ukraini.win neodnorazovo lishe sa rik zraduv ukraini.-vidstoronenja vid wladu timoshenko,pakt z janukim,gazowa ugoda i zaraz najstrashnishe-posul uzbekiv na zagibel. uschenko-ganeba! slawa ukraini bez uschenko!
edit this comment
27.02.2006 Владимир Сергиенко, инженер:

edit this comment
27.02.2006 Евгения Кожухова, студентка:
За справедливость надо бороться!Так не должно быть - кто сильнее, тот и прав. Это недопустимо!Люди попросилы защиты, а мы их сдали!!!:-((Полностью согласна и подписываюсь!
edit this comment
27.02.2006 Екатерина, работник банка:

edit this comment
27.02.2006 Ілля Дядик студент:

edit this comment
27.02.2006 Руслан Шеленко, журналіст (Київ):

edit this comment
27.02.2006 Андрій Кулаков, голова МГО "Молодіжний гуманітарний центр":

edit this comment
27.02.2006 Igor Solomadin, teacher:
No comments
edit this comment
27.02.2006 Владимир Осетинский, учитель, Харьков:

edit this comment
27.02.2006 Сергей Букуемский, программист:
Особенно стыдно как в этой ситуации повело себя МЗС.
Вместо того, чтобы разобраться в ситуации и наказать виновных, чтобы впредь такого не происходило, они еще оправдываются?!
edit this comment
27.02.2006 Юлія Юрченко, студентка НаУКМА:

edit this comment
27.02.2006 Дмитро Потєхін:

edit this comment
28.02.2006 Dmytro Groysman:
Ласкаво просимо до електронної розсилки ukr_refugee_sos , яку відкрито на сервері www.googlegroups.com
http://groups.google.com/group/ukr_refugee_sos
Мета розсилки - об‘єднати активістів українського громадянського суспільства для спільних дій, спрямованих на захист від важких
порушень прав людини щодо біженців та шукачів притулку, які перебувають в Україні.

Приводом для створення розсилки є бажання кількох громадських організацій та приватних осіб координувати свої зусилля для реалізації вимог, заявлених у зв‘язку з передачею Українською владою узбецьких шукачів притулку в країну походження. Текст вимог наразі знаходиться тут. Ця розсилка не є модерованою. кожен учасник має право писати те, що він вважає за потрібне. Цензура не допускається, проте членство не є відкритим Для того, щоби стати учасником розсилки треба написати листа у Вінницьку правозахисну групу за адресою vpg@ukr.net , де необхідно навести наступні відомості:
1. Адресу email , яку Ви хочете підписати
2. Ваше ім‘я та організацію (якщо є), яку Ви представляєте.
3. Мету Вашої участі в розсилці.
Після отримання запиту Ви отримаєте підтвердження активації від технічного координатора розсилки - Дмитра Гройсмана Ви отримаєте можливість дописувати в розсилку, мати доступ до архівів розсилки тощо. Розсилка сприймає аттачменти, та HTML , мови розсилки : Українська, російська та англійська
Дякуємо за Ваше бажання долучитися до спільних акцій на захист прав людини!
Вінницька правозахисна група
edit this comment
28.02.2006 Андрей Кравчук, Центр "Наш мир":

edit this comment
28.02.2006 Вікторія Світлична, адміністративний офісний співробітник:
підтримую!
edit this comment
28.02.2006 Ігор Матросов:
Виявляється, що "свободу не спинити" вже не так актуально, як рік тому. Соромно.
edit this comment
28.02.2006 Ольга Вилкова Севастопольская правозащитная группа:

edit this comment
01.03.2006 Андрій Бондар, поет, публіцист:
Все це жах, який нагадує чимось історію лайнера "Сент-Луїс", майстерно описану також у романі Джуліана Барнса "Історія світу в десяти з половиною главах". Бюрократи і "газові прагматики" вбили останні ілюзії. Вибачте, будь-ласка, брати-узбеки...

Короткий виклад історії тут. Цитується за лінком: http://www.russianmontreal.ca/meetingplace/archive/0052/003.html

Было это еще до войны. В мае 1939 года пассажирский лайнер "Сент-Луис" плыл из Германии на Кубу, имея
на борту 907 немецких евреев. Нет нужды напоминать, что Германия конца тридцатых годов была не лучшим местом для евреев, поэтому их желание покинуть страну было понятно и оправданно. Понимали это все, кроме, как выяснилось, тех, кому предстояло решить судьбу этих людей. Марионеточное
правительство Кубы в убежище им отказало сразу. Так же поступили и латиноамериканские страны.

Американцы даже разговаривать не стали и выделили специальный эскорт, чтобы "Сент-Луис", не дай Бог, не пристал к американскому берегу. Последней надеждой для беженцев оставалась Канада. Но ответ ее был резок и категоричен. Прозвучал он из уст тогдашнего премьера страны Маккензи Кинга, который в тот момент находился в Вашингтоне вместе с английским королем (король как раз завершал свой весьма удачный визит в Канаду и США). Ответ был такой: "Канада и так много сделала для евреев. Мы не можем принимать их тысячами". Корабль вернулся в Германию. Практически все его пассажиры стали узниками концлагерей и погибли.

edit this comment
01.03.2006 Анастасія Безверха, PR-менеджер, Київ:

edit this comment
01.03.2006 Цибульський Олег, it-спеціалист:
Який жах! Ющенко нема вибачення.
edit this comment
01.03.2006 Сергей Никонец, инженер:

edit this comment
01.03.2006 Дмитро Шкіль, студент:
Ганьба владі. Ганьба на весь цивілізований світ. І це влада з європейськими устремліннями... починаю сумніватись
edit this comment
03.03.2006 О.Мирошниченко, пенсiонер-учасник вiйни, Нiмеччина.:
Винуватi мають вiдповiсти.
edit this comment
06.03.2006 Наталія Тучинська, поет, перекладач:
Я не чекала такого від своєї країни. Мені дуже прикро.
edit this comment
09.03.2006 Виктор В:
Це повна ганьба оточенню президента і йому самому. Діоксин даром не проходить...Він повинен негайно відправити у відставку генералів СБУ а то і під суд.!!!
edit this comment
10.03.2006 Олег Задорецький, студент:

edit this comment
10.03.2006 Людмила Кучеренко, президент Полтавського обласного медіа-клубу:

edit this comment
11.03.2006 Москаленко Александр.Пом.Деп.Украины 3-го соз.:
Меня этот шаг нашего правительства не удивляет. Если у Нас в Украине могут в заточении без суда и следствия держать 32 месяца Алексея Москаленко с 1982г рождения без возбуждения уголовног дела в СИЗо№5 г.Донецка, то такое отношение к иностранцам - это норма для нашего правительства!!!
edit this comment
30.03.2006 Олександр Шаповалов, херсонський правозахисник:
Вислання узбекців на вірогідні катування та несправедливе засудження - це вкрай грубе попирання принципів демократичного права.
Владні обличчя змінились, а пустопорожні обіцянки, злочинні дії та неправомірна бездіяльність залишились.

 

 


C