Пацієнт майже не дихає - прес-реліз

16.03.2006
Правозахисники оцінили передвиборчі програми партій та блоків та дійшли до невтішного висновку – ніхто навіть не обіцяє систематичного забезпечення прав людини, що вже говорити про їх реальну діяльність в парламенті…

Про результати дослідження програм політичних партій сьогодні говорили в приміщенні прес-центру ЛІГАБізнесІнформ, де відбулася презентація результатів першого етапу дослідницького проекту Української Гельсінської спілки з прав людини «Вплив на програмну діяльність політичних партій через моніторинг законодавчої діяльності та аналіз виборчих програм політичних партій щодо висвітлення питань прав людини».

„Чи обирати політиків, котрі не розуміють проблем прав людини в українському суспільстві або не уявляють навіть як їх можна подолати? Це, звісно, справа виборця, але на цих виборах його залишили без вибору, оскільки принципово політика в сфері прав людини відсутня у всіх політичних партій і блоків. І виборцю доведеться знову обирати між інтуїтивним та чуттєвим сприйняттям тієї чи іншої п’ятірки партій чи блоків, а логіка та стратегії розвитку залишаються сподіванням на наступні вибори.” - зазначив Володимир Яворський, Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.

Політичні партії і блоки у своїх програмах в окремих випадках спромоглися чітко сформулювати декілька істотних проблем реалізації й дотримання прав і свобод в Україні. Особливу увагу було приділено соціально-економічним правам, хоча тему людей, що живуть за межею бідності практично проігноровано. Програми, переважно, містять беззмістовні гасла без опису ключових проблем.
Жодна політична партія не спромоглася на чітке формулювання кроків покращення ситуації в сфері прав людини та основних свобод.
Це свідчить про достатню відірваність політиків та їхніх політтехнологів від реалій українського життя та практичне не розуміння перспектив розвитку країни в сфері прав людини.
При цьому серед найбільш рейтингових партій і блоків широко представили спектр прав людини лише половина. Зокрема, принаймні згадки про усі права існують в програмах: Народного блоку Литвина „МИ”, Блоку „Наша Україна”, Громадянського блоку ПОРА-ПРП та Партії „Віче”.
Інші партії навіть у своїх передвиборчих програмах не обіцяють гармонійного багатостороннього розвитку країни, що може забезпечити сталий розвиток.
З іншої сторони, як можна побачити з рейтингів політичних партій і блоків, зміст їхніх програм не надто впливає на українського виборця.

Результати дослідження опубліковані окремою книгою, яка доступна в офісі Спілки та для вільного скачування на сайті www.helsinki.org.ua.

У рамках проекту до парламентських виборів 23 березня громадськості буде також презентовано аналіз фактичної законодавчої діяльності партійних фракцій і груп у Верховній Раді України 5 скликання.

Проект здійснюється завдяки фінансовій підтримці, яку надано на підставі угоди про співпрацю між Інститутом сталих спільнот (Монпельє, штат Вермонт, США) та Агентством США з міжнародного розвитку (ISC/UCAN).

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C