Маємо те, що маємо - прес-реліз

23.03.2006

“Наша Україна» та БЮТ дбали про права людини в парламенті останні чотири роки, а фракції СДПУ(о) та Партії Регіонів погіршували становище громадян своєю законодавчою діяльністю. Такий висновок оприлюднила сьогодні на прес-конференції в ЛІГАБізнесІнформ Українська Гельсінська спілка з прав людини, яка презентувала результати дослідження фактичної законодавчої діяльності партійних фракцій і груп у Верховній Раді України IV скликання.

Володимир Яворський, виконавчий директор УГСПЛ зазначив: «Це вже другий етап нашого дослідницького проекту, спочатку ми оцінювали програми політичних партій та блоків – зараз ми можемо порівняти декларації з реальною роботою фракцій в парламенті. Нашими експертами було проаналізовано 41 ключових законопроектів, з яких 27 – це ті, які покращують ситуацію з правами людини в країні та 14 законопроектів, які погіршують становище громадян. Загалом було охоплено результати 75 голосувань у парламенті (50 за позитивні та 25 за негативні законопроекти. По сукупномому рейтингу голосувань фракцій «за» та «проти» у нас вийшли наступні результати:

 

Законопроекти

Результати голосування

Регіони України

Фракція СДПУ(о) (Опозиційний блок НЕ ТАК!)

Фракція Соціалістичної партії України

Блок „Наша Україна”

Фракція Комуністичної партії України

Фракція Блоку Юлії Тимошенко

Сума голосувань за позитивні законопроекти (50)

27

25

44

37

42

40

Сума голосувань проти позитивних проектів (50)

23

25

6

13

8

10

Сума голосувань за негативні  законопроекти (25)

19

18

18

6

22

10

Сума голосувань проти негативних  законопроектів (25)

6

7

7

19

3

15

Сума „корисних” дій

33

32

51

56

45

55

Сума „шкідливих” дій

42

43

24

19

30

20

Рейтинг

- 9

- 11

27

35

15

35

„Сподіваємося, що наше дослідження стане в пригоді тим, хто прагне оцінювати політичні сили не по яскравій рекламі, а по їх фактичній діяльності,” - додав правозахисник.

Повний текст дослідження, перелік законопроектів, методику дослідження та таблиці-результати можна переглянути на сайті Спілки:

index.php?id=1143034588

Дослідження було проведено експертами Української Гельсінської спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи в рамках проекту «Вплив на програмну діяльність політичних партій через моніторинг законодавчої діяльності та аналіз виборчих програм політичних партій щодо висвітлення питань прав людини».  Наступний етап дослідження – аналіз першого року роботи новообраного парламенту та відповідність діяльності партій своїм обіцянкам у сфері прав людини.

Проект здійснюється завдяки фінансовій підтримці, яку надано на підставі угоди про співпрацю між Інститутом сталих спільнот (Монпельє, штат Вермонт, США) та Агентством США з міжнародного розвитку (ISC/UCAN).

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C