Припинити переслідування! - звернення

25.03.2006
У Бєларусі тривають переслідування учасників мирних акцій проти фальсифікації результатів президентських виборів. За повідомленнями білоруських правозахисників, арештовано вже близько 400 чоловік. Людей затримують, коли вони йдуть на площу до встановлених там 35 наметів, або ж коли вони йдуть відтіля. За інформацією Білоруської асоціації журналістів, з 14 по 23 березня до адміністративної відповідальності притягнуто 20 журналістів. Абсолютна більшість покарані адміністративним арештом.
Людей затримують і по шляху в Мінськ. Потім їх піддають адміністративному переслідуванню. Суди йдуть, як у самій столиці, так й в інших містах. У Вітебську 22 березня судили 12 активістів, у тому числі фотокореспондента недержавної газети "Вітебський кур'єр". За "участь у несанкціонованому заході" затримані одержали від 5 до 10 доби арешту або були оштрафовані. Раніше десятки людин були присуджені до подібного покарання в Мінську.
Як повідомила прес-служба Олександра Милинкевича, у четвер ранком у Мінську на виході з будинку двома невідомими був жорстоко побитий заступник керівника штабу Милинкевича. 23 березня МВС Бєларусі заявило, що після закінчення мітингу опозиції в центрі Мінська до його учасників будуть застосовані адміністративні міри.
21 березня судові виконавці описали майно Білоруського Хельсинкского Комітету, єдиної поки ще легальної правозахисної організації Бєларусі. Як розповів заступник голови організації Гарри Погоняйло, опис проводилася напередодні рішення суду, по якому Комітет буде зобов'язаний виплатити в бюджет податки й економічні санкції за несплату податків із грантів, отриманих від міжнародних донорів, на суму близько 155 мільйонів білоруських рублів (приблизно 72 тисяч доларів). Порушено відповідну кримінальну справу проти голови Комітету Тетяни Протько, якою грозить від 2 до 7 років позбавлення волі.
Владні органи Бєларусі грубо порушують фундаментальні громадянські свобади - слова, мирних зборів й асоціацій, поважати які Бєларусь зобов'язана як учасник Міжнародного пакту ООН про громадянські й політичні права. Без дотримання цих свобод неможливо говорити про чесні й справедливі вибори. Ми вимагаємо припинити політичні репресії в Бєларусі!


Захаров Євген Юхимович,
Голова правління ВАГО «Українська Гельсінська спілка з прав людини»
www.helsinki.org.ua

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C