„Міжнародна Амністія” (Amnesty International)

„Міжнародна Амністія” (Amnesty International) – незалежна міжнародна правозахисна організація, яка об’єднує 1,8 мільйона активістів і прихильників у 150 країнах світу.
„Міжнародна Амністія” захищає права людини, а саме:
- Право на фізичну та психічну недоторканість, домагаючись:
- недопущення тортур;
- скасування смертної кари у всьому світі;
- припинення „зникнень” та позасудових страт;
- Свободу сумління та самовираження, вимагаючи:
- безумовного звільнення всіх в’язнів сумління;
- проведення справедливих і негайних судів по справам політичних в’язнів;
- Свободу від дискримінації за будь-якими мотивами:
- в тому числі від дискримінації за ознакою статі, раси, національного чи соціального походження, мови, релігії, політичних та інших переконань, економічного становища.
Під час збройних конфліктів МА не підтримує жодну зі сторін та однаково засуджує порушення прав людини обома сторонами конфлікту. МА виступає проти порушень прав людини, як з боку урядів, так і з боку збройних політичних групувань (наприклад, захоплення заручників, тортури та позасудові вироки). МА виступає на захист прав цивільного населення у зонах військових конфліктів, а також прав біженців і шукачів притулку.
Головний напрямок роботи МА – привернення уваги громадськості до фактів порушень прав людини та тиск на уряди відповідних країн, в першу чергу завдяки потокам звернень (листів, телеграм, факсів, листівок, електронних та СМС повідомлень) від громадян різних країн. Активісти МА проводять публічні акції, виступають з лекціями, займаються лобіюванням, активно співпрацюють зі ЗМІ. 

C