Результати дослідження „Діяльність політичних партій і блоків у сфері прав людини після виборів” - Прес-реліз

20.12.2006

Під час прес-конференції в середу, 20-го грудня, у прес-центрі ЛігаБізнесІнформ відбулось представлення результатів аналізу законодавчої діяльності та реалізації передвиборчих програм партій і блоків протягом березня - листопада 2006 року, які були оформлені в збірку „Діяльність політичних партій і блоків у сфері прав людини після виборів" . Результати проекту представили: Володимир Яворський – Виконавчий директор УГСПЛ, упорядник та редактор видання та Максим Щербатюк – юрист УГСПЛ, один із дослідників проекту.

У збірку вміщене дослідження щодо законодавчої діяльності політичних партій і блоків, що потрапили до парламенту після виборів у березні 2006 року. Дослідження здійснювалось крізь призму врахування політиками проблем реалізації прав людини та основних свобод в Україні, а також реалізації ними своїх передвиборних програм.

Дане дослідження мало на меті вивчення діяльності новобраних народних депутатів України. В умовах росту повноважень парламенту та запровадженні пропорційних виборів, дана діяльність висвітлюється крізь призму діяльності політичних партій і блоків, що були обрані до парламенту та утворили відповідні фракції: Комуністична партія України (КПУ), Соціалістична партія України (СПУ), Блок „Наша Україна”, Блок Юлії Тимошенко (БЮТ) та партія Регіонів України.

Результатом дослідження стало вироблення рейтингу ефективності діяльності партій і блоків у сфері утвердження прав людини та основних свобод. Даний рейтинг ґрунтується на результатах голосування в парламенті за 36 законопроектів у різних сферах прав і свобод, а також на аналізі реалізації права законодавчої ініціативи парламентарями. УГСПЛ отримала такі результати рейтингу: Наша Україна – 18, СПУ та Фракція Регіонів – 14, БЮТ – 8, КПУ – 7.

Найбільш небезпечними для прав людини законодавчими ініціативами стали проекти законів: „Про національний демографічний регістр” (Цушко В.П (СПУ), Семинога А.І. (БЮТ), Оніщук М.В., Єхануров Ю.І., Мойсик В.Р. (усі НУ), Грицак В.М., Герман Г.М. (усі ПР), Мармазов Є.В. (КПУ), „Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України” (№2478 від 03.11.2006 р., подання – Кабінет Міністрів України).

Крім того, УГСПЛ провела аналіз виконання передвиборчих програм політичних партій у сфері прав людини:
„Фактично, жодна політична партія не виконує свої обіцянки. Хоча щодо деяких вже подані законодавчі ініціативи: надання російській мові рівного статусу з українською (СПУ, РПУ), впровадження страхової медицини (БЮТ), реформа армії (НУ). По деяким питанням ситуація погіршилася, наприклад, захист прав профспілок, захист певних соціально-економічних прав. Проте законопроекти, що передбачають впровадження серйозних реформ парламентом навіть не готуються – цю функцію став виконувати Президент країни”, - сказав Виконавчий директор УГСПЛ Володимир Яворський

Дослідження проводила Українська Гельсінська спілка з прав людини при підтримці Інституту сталих спільнот (Монпельє, штат Вермонт, США) та Агентства США з міжнародного розвитку.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C