Партії забули свої передвиборчі обіцянки у сфері прав людини.... - Прес-реліз

22.03.2007

ПРЕС-РЕЛІЗ

2007-03-22

22 березня в «УНІАН» Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) представила результати моніторингу діяльності політичних партій і блоків у сфері прав людини після виборів, що були оформлені в збірку „Діяльність політичних партій і блоків у сфері прав людини після виборів».
Результати дослідження представляли: Євген Захаров – голова правління УГСПЛ, співголова Харківської правозахисної групи; Володимир Яворський – виконавчий директор УГСПЛ; Максим Щербатюк – юрист УГСПЛ.
У дослідженні вміщений аналіз законодавчої діяльності політичних партій і блоків, що потрапили до парламенту після виборів у березні 2006 року, а також показано стан реалізації їхніх передвиборчих обіцянок.
Результатом дослідження УГСПЛ стало вироблення рейтингу ефективності діяльності партій і блоків у сфері утвердження прав людини та основних свобод. Даний рейтинг ґрунтується на результатах голосування протягом року в парламенті за 60 законопроектів щодо дотримання різних прав і свобод, а також на аналізі реалізації права законодавчої ініціативи парламентарями.
Результати рейтингу
Місце Назва політичної партії чи блоку Рейтинг від 22.03.2007 Рейтинг від 20.12.2006 Рейтинг у минулому складі ВРУ
1. „Наша Україна” 44 18 35
2. Блок Юлії Тимошенко 23 8 35
3. Партія Регіонів України 18 14 -9
4. Соціалістична партія України 14 14 27
5. Комуністична партія України 13 7 15

Окремо правозахисники торкнулися виконання політичними партіями та блоками своїх передвиборчих програм:
„Партії забули свої обіцянки. Дослідження свідчить про те, що вони навіть не розпочали реалізовувати свої передвиборні програми, окрім, питання мовної політики та забезпечення прав дітей війни. При цьому останнє було фактично реалізовано ще до виборів,” – сказав один з авторів дослідження Володимир Яворський.
Щодо законотворчої діяльності в сфері захисту прав людини, УГСПЛ відзначила кількісний ріст законопроектів, що покращують ситуацію з правами людини в країні. Хоча майже половина з них – це проекти законів про ратифікацію міжнародних угод.
За результатом дослідження, найгіршими законодавчими ініціативами стали:
- Проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування системи органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю" щодо контролю народних депутатів за слідством;
- Проект Закону „Про національний демографічний регістр”, що встановлює систему тотального стеження за людиною в країні і порушує міжнародні стандарти щодо права на приватність;
- Постанова Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року N 719-V, якою затверджено Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон: дозволяє розміщати чіпи з біометричним даними громадян в ці паспорти, що встановлює умови для тотального стеження за людиною та неконтрольованим поширенням її біометричних даних;
- Проект закону про внесення змін до закону про прокуратуру щодо впровадження загального нагляду, що суперечить стандартам Ради Європи.
УГСПЛ проводила дослідження при фінансовій підтримці Інституту сталих спільнот (Монпельє, штат Вермонт, США) та Агентства США з міжнародного розвитку.

Контакти для отримання додаткової інформації: в Інтернеті: www.helsinki.org.ua
Тел./факс УГСПЛ: (044) 4174118, Володимир Яворський +38066 2926536

коментарі

08.11.2007 | palarm
Да жжёт наше государство.Так нельзя


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C