Прес-реліз Правозахисні організації наголошують на неприпустимості застосування катувань!

27.06.2008

26 червня з нагоди Міжнародного Дня проти катувань в рамках акції «Проти катувань» Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) провела прес-конференцію, присвячену дотриманню Україною міжнародних зобов’язань стосовно запобіганню катуванням та жорстокому поводженню.

Про перебіг акції на Україні розповів Володимир Яворський, виконавчий директор УГСПЛ. Він зазначив, що в нинішній кампанії взяли участь правозахисники з багатьох регіонів України. Зокрема, про підтримку акції заявили організації у Львові, Луганську, Харкові, Сєвєродонецьку та інших містах. Адже проблема катувань та жорстокого поводження існує всюди.

Володимир Яворський також ознайомив з метою акції. Зокрема правозахисники ставлять до прокуратури наступні вимоги:
- належне розслідування випадків катувань та жорстокого поводження;
- належне розслідування будь-яких повідомлень про факти побиття ув’язнених в пенітенціарних закладах;
- проведення спеціальної колегії в Генеральній прокуратурі, присвяченій боротьбі з катуванням і жорстоким поводженням;
- проведення для працівників прокуратури освітніх заходів, на яких проводилось би навчання ефективному розслідуванню випадків катувань та жорстокого поводження

Про ситуацію в установах позбавлення волі розповів Олександр Букалов, член правління УГСПЛ, голова громадської організації „Донецький Меморіал”. За його словами в пенітенціарних закладах досить часто трапляються випадки жорстокого поводження з в’язнями. Проте, ці обставини неможливо перевірити. Адже керівництво Департаменту виконання покарань відмовляється співпрацювати з правозахисниками. А на пропозицію розробити алгоритм спільної перевірки повідомлень про такі випадки, Департамент відповідає, що вони не є суб’єктом законодавчої ініціативи.

Голова правління УГСПЛ Аркадій Бущенко наголосив на необхідності створення цілісної державної системи для попередження випадків катувань та нелюдського поводження. Доповідач зазначив, що відповідно до норм міжнародного права, держава зобов’язана забезпечити ефективне розслідування таких випадків, покарати винних, допомогти жертві такого злочину, а також вжити заходів для попередження таких випадків. На жаль, в Україні проблема ефективних розслідувань катування та жорстокого поводження досі стоїть надзвичайно гостро.

Також під час прес-конференції виступили особи, які потерпілі від катувань: Віталій Дудченко та Тамара Рафальська які розповіли реальні історії, що сталися в установах виконання покарань.

Учасники прес-конференції заявили про необхідність ефективного розслідування цих та ряду інших очевидних випадків катувань. Інформація про факти катування в усіх регіонах України, отримані та перевірені правозахисниками, сьогодні будуть передані представникам Генеральної прокуратури під час пікету, який відбудеться з 14 до 16 години.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C