Чи існує дискримінація в Україні?

17.12.2008
16 грудня в приміщенні Інформаційного агентства УНІАН відбулась прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини, присвячена огляду ситуації в Україні в сфері подолання дискримінації.

Звіти українських і іноземних недержавних організацій останні 2-3 роки констатують ріст злочинів, вчинених на ґрунті ненависті, збільшення випадків дискримінації та ксенофобії в Україні.

Констатують подібний ріст і міжнародні інституції ООН та Ради Європи, які, поряд з критикою України, виробили рекомендації, що спрямовані на покращення ситуації.

Проте, якщо порівняти численні рекомендації Україні, зроблені міжнародними організаціями, з діяльністю органів державної влади, стає зрозумілим, що в значній мірі органи влади не реалізовують їх. Дії державних органів залишаються безсистемними, хаотичними та сумнівними щодо результативності. Більше того, одні органи влади прямо заявляють про відсутність дискримінації в країні, а інші

Видання, представлені на прес-конференції покликані показати в узагальненому вигляді усі рекомендації інституцій ООН та Ради Європи щодо протидії дискримінації та ксенофобії в Україні, а також містять короткий огляд стану виконання цих рекомендацій.

Також представники Української Гельсінської спілки з прав людини розробили власні рекомендації органам державної влади, що будуть запропоновані.

Зокрема, правозахисники пропонують:
1) Розробити та прийняти рамковий закон про заборону дискримінації
2) Створити спеціальний антидискримінаційний орган державної влади
3) Впровадити механізм збору інформації про факти дискримінації, дії органів влади та надану допомогу жертвам дискримінації
4) Законодавчо забезпечити диверсифікацію відповідальності за дискримінацію та забезпечити невідворотність покарання за конкретні дискримінаційні дії: слід впровадити адміністративну відповідальність за вчинення конкретних адміністративних проступків в сфері дискримінації і розвивати культуру покарання за дискримінаційні дії
5) Запровадити на державному рівні навчальні та освітні програми з толерантності та протидії дискримінації

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C