Чому необхідно боротися з Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі?

01.04.2009
31 березня в Блакитній вітальні Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбулась прес-конференція Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), присвячена доцільності існування Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Учасники прес-конференції наголосили, що діяльність Національної комісії порушує фундаментальні права людини і є надзвичайно серйозною загрозою свободи слова в країні. Її існування не відповідає стандартам демократії й не має жодної необхідності в її існуванні.

Володимир Яворський, виконавчий директор УГСПЛ, під час свого виступу зазначив, що з червня 2006 року, моменту початку роботи, Національна комісія перевірила понад 7000 видів продукції та ЗМІ. З її ініціативи було порушено понад 200 кримінальних справ за ст. 300 КК України (збут продукції, що пропагує культ насильства та жорстокості) та ст. 301 КК України (збут продукції порнографічного характеру). Зокрема, жертвами цього державного органу вже стали гурт «Скрябін», Український та російський «Comedy club», письменник Олесь Ульяненко, газета «Блік», «Сімпсони», Журнали «EGO», «XXL», «МАХІМ», телесеріал «Счастливы вместе», яка транслювалася в ефірі «Нового каналу», та багато інших. Таким чином, в країні чітко формується система державної цензури. Також очевидно, що такі дії Національної комісії суперечать європейським стандартам прав людини.

Аркадій Бущенко, адвокат, Голова правління УГСПЛ в своєму виступі висвітлив правові проблеми оскарження рішень Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Виявляється, що ці рішення, окрім того, що вони порушують права людини, надзвичайно складно оскаржити в судах через істотні недоліки в законодавстві, що посилює правове безправ’я жертв діяльності цієї комісії. Пан Бущенко навів приклади того, як в законодавстві європейських країн вирішується питання захисту суспільної моралі.

Олег Веремієнко, адвокат, представник у суді таких «жертв» Національної експертної комісії як Олесь Ульяненко та газета «Блік», розповів про перебіг цих справ у судах. Також він навів приклади застосування судами законодавства про захист суспільної моралі.

Представники УГСПЛ також додали, що готові надавати безкоштовну правову допомогу всім жертвам порушень прав людини, що постраждали від діяльності Національної комісії.

Учасники прес-конференції наголосили, що держава, котра є однією з найбільш корумпованих в Європі, де державним органам влади не довіряють біля 70 % громадян, не має ні юридичного ні морального права вирішувати «що» є моральним у суспільстві. Чинна влада, що в абсолютній більшості громадян не асоціюється з порядністю та моральністю не може об’єктивно визначити що є моральним, а що ні. Таким чином, приховуючись під нібито благородними цілями, держава створює систему державної цензури, котра є загрозою свободи слова й демократії.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C