Чому ЄС іде на поступки диктатурі?

28.10.2009
джерело: www.memo.ru

Рішення Європейського Союзу про скасування санкцій проти Узбекистану, введених після андижанських подій, свідчить про готовність європейських політиків виходячи з геополітичних інтересів закрити очі на систематичні і грубі порушення прав людини в цій країні.

Влада Узбекистану не тільки ігнорували вимогу про незалежне розслідування Андіжанськой трагедії, в ході якої дії урядових сил стали причиною загибелі сотень мирних громадян, а й продовжують масові репресії усередині країни. Тисячі узбецьких мусульман піддаються тортурам і перебувають у в'язницях за сфабрикованими політичними звинуваченнями. Цього року репресії помітно посилилися, що призвело до зростаючого потоку біженців. За останні місяці сотні віруючих були арештовані під приводом боротьби з тероризмом, багатьом релігійним засудженим необгрунтовано продовжують терміни ув'язнення.

Країни СНД отримують все нові запити про екстрадицію до Узбекистану громадян цієї країни, безпідставно підозрюваних у скоєнні злочинів. При цьому Європейський суд з прав людини однозначно оцінив екстрадицію в Узбекистан як неприпустиму, оскільки в цій країні "погане поводження з особами, що містяться під вартою, є розповсюдженою і стійкою проблемою".

Уряд продовжує чинити тиск на правозахисну спільноту, і журналістів. 16 узбецьких правозахисників продовжують залишатися в ув'язненні.

Питання про допуск опозиції до намічених на кінець року парламентських та місцевих виборів навіть не обговорюється.

У подібній ситуації скасування останніх, багато в чому символічних, санкцій проти Узбекистану (заборона на постачання продукції військового призначення) важко оцінити інакше як нічим не виправданий дружній крок стосовно однієї з найбільш одіозних диктатур. Подібне рішення не тільки заслуговує морального засудження, але й об'єктивно веде до посилення позицій в регіоні радикальних ісламістських груп, що використовують у боротьбі з урядом насильницькі методи.

Фото з сайту: http://www.kurier.lt

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C