Мережа громадських приймалень УГСПЛДіяльність мережі громадських приймалень УГСПЛ спрямована на надання якісної безоплатної правової допомоги в першу чергу малозабезпеченим та вразливим верствам населення,  а також підвищення рівня правової обізнаності населення. 

Приймальні УГСПЛ можуть надати наступні види юридичної допомоги:

Приймальні працюють за єдиними стандартами щодо обліку звернень і консультацій, порядку та процедур діяльності, етичних норм. Створений спільний інформаційний простір між приймальнями та налагоджений інформаційний обмін.

  • інформаційно-консультаційну допомогу; 
  • допомогу в підготовці документів, в тому числі позовних заяв;
  • представництво інтересів громадян у судах та інших органах влади; 

  • підготовка заяв до Європейського Суду з прав людини.

 

У мережу наразі входять 17 приймалень, які знаходяться в Херсоні, Харкові, Чернігові, Кіровограді, Львові, Миколаєві, Луганську, Донецьку, Тернополі, Конотопі (Сумська область), Сумах,  Житомирі, Донецьку, Дніпропетровську, Миколаєві, Івано-Франківську, Рівному та Києві.

У цих містах у приймальнях щонайменше раз на тиждень проводиться прийом громадян. Також багато громадян звертаються письмово (листами), телефоном чи за допомогою Інтернету. Крім прийому громадян в обласних центрах у своїх офісах кожна організація здійснює виїзні консультації по області в малодоступні місцевості, де взагалі часто відсутня правова допомога.

Крім того, громадськими приймальнями проводяться інформаційно-просвітницькі заходи з метою підвищення рівня правової обізнаності населення, а також глибшого розуміння значення прав людини.

Керівник проекту: Щербатюк Максим (+380444174118). Координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ – Козаренко Наталія (+380444174118).

Мережа громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини здійснює свою діяльність за фінансової підтримки Європейського союзу та Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA).  

Проект «Посилення правових можливостей вразливих  груп населення у суспільстві у захисті їхніх  прав»  здійснюється УГСПЛ за фінансової підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA). 


C