Громадські організації вимагають участі в державній системі моніторингу та попередження катувань!

20.09.2010

41 громадська організація поставила свій підпис під вимогою провести громадське обговорення законопроекту, який передбачає створення національного превентивного механізму щодо недопущення катувань.

Обурення правозахисників викликав факт, що Міністерство юстиції України розробило проект закону без участі громадських та правозахисних організації, хоча саме до правозахисників щороку за допомогою звертаються сотні жертв державних органів. Фактично, розробка Закону проходила за зачиненими дверима.

Така позиція Міністерства юстиції викликала подив громадськості, адже попередній проект Закону України «Про Національний комітет проти катувань», який було підготовлено Міністерством пройшов широке громадське обговорення, до його розробки були залучені відомі експерти громадських організацій.

Світова практика свідчить, що подібна законотворча робота передбачає максимально широке залучення громадськості не лише до процесу розробки та впровадження механізмів попередження катувань, а й до контролю за їх виконанням! А національні превентивні механізми мають бути незалежними від держави і тому передбачають обов’язкову участь громадськості.

 

Натомість законопроект містить вказівку не залучати громадськість до цього процесу взагалі!

Громадські організації вимагають від керівництва країни провести громадські обговорення цього законопроекту та внести до нього зміни, які передбачають участь громадськості в системі моніторингу та попередження катувань!

Детальніше про те, чому в Україні настільки розповсюджені випадки катувань, як справляється з проблемою тортур омбудсмен, які механізми попередження катувань пропонують правозахисники і чому держава відмовляється їх розглянути, можна буде дізнатись на прес-конференції, яка відбудеться  21 вересня 2010 року о 12:30 за участю:

Катерини Левченко, Президента Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна»,

Андрія Черноусова, експерта Харківського інституту соціальних досліджень ,

Людмили Коваль, експерта Харківської правозахисної групи,

Андрія Діденка, координатора програм Харківської правозахисної групи.

 


C