У ЦВК написали лист Януковичу: просять додати до виборів демократичності

24.09.2010
джерело: www.kyivpost.com
Чотири члени Центральної виборчої комісії - Жанна Усенко-Чорна, Юлія Швець, Ігор Жиденко, Валерій Шелудько - написали відкритий лист президенту Віктору Януковичу, в якому попросили президента повернути виборчий процес у демократичне русло.

Про це повідомляє прес-служба БЮТ.

"Формування територіальних виборчих комісій здійснено з порушенням встановлених законом принципів рівності суб'єктів виборчого процесу та неупередженості органів державної влади, зокрема до місцевих організацій партій", - сказано у листі.

У листі також сказано, що "голосуванням більшості членів ЦВК викривлено волю законодавця і встановлено непередбачені законом переваги лише для трьох політичних партій - Партії регіонів, Комуністичної партії України та Народної Партії - за рахунок ущемлення інтересів решти дванадцяти парламентських партій".

"Попри законодавчо встановлену рівність, вага права одних партій штучно зменшена в рази порівняно з іншими. І хоч законом це не встановлено, але критерієм більшість членів ЦВК обрали вкрай суб'єктивний чинник - опозиційну або провладну орієнтацію партій", - жаліються окремі члени ЦВК.

Як наслідок, значиться у повідомленні, вихолощується принцип паритетності при формуванні виборчих комісій, що фактично спотворює їх колегіальну природу і створює загрозу та механізми зловживання повноваженнями.

У листі також сказано, що є факти втручання органів державної влади в діяльність політичних партій з метою блокування їх участі у виборах.

Набільшою, на думку підписантів, загрозою для справедливих і чесних виборів зумовлені змістом самого закону, "який надає досить широке поле для порушень і зловживань".

Наводиться приклад статті 27, яка дозволяє у день голосування, при підрахунку голосів, установленні підсумків голосування та результатів місцевих виборів прийняти рішення виборчої комісії більшістю голосів від присутніх на засіданні членів комісії. "Де-факто це не лише нівелює колегіальний принцип роботи комісій, але й можливість здійснення ними повноважень, оскільки від імені однієї дільничної виборчої комісії, наприклад, великої дільниці може бути аж вісім різних рішень чи протоколів", - йдеться у листі.

Так, підписанти листа просять президента Януковича внести зміни до "профільного закону, а також зміни практики його застосування ЦВК, коли більшістю без врахування об'єктивних обставин, їх аналізу на предмет відповідності закону приймаються не лише незаконні рішення, а й руйнуються міжнародні стандарти вільних, справедливих, чесних і прозорих виборів".

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C