У рейтингу свободи Україна обвалилась до рівня Іраку

20.10.2010
джерело: tsn.ua

За час президентства Віктора Януковича, Україна відкотилася в міжнародному рейтингу свободи слова на 42 позиції.

У рейтингу свободи Україна обвалилась до рівня Іраку. У щорічному рейтингу свободи слова "Репортерів без кордонів" Україна впала на 42 позиції.

Як повідомила представник цієї міжнародної організації в Україні Оксана Романюк, Україна  посіла в рейтингу 131 місце між Іраком та Ізраїльськими територіями. Як відомо, у 2009 Україна розділила 89 місце разом з Сенегалом.

"Міжнародна правозахисна організація вважає, що Україна платить ціну за численні порушення свободи слова, які поширились по всій країні з лютого 2010, коли Віктора Януковича було обрано президентом", - йдеться у повідомленні.

"Ці порушення одразу зіткнулись з байдужістю місцевої влади. Що ще гірше, про своє повернення просигналізувала цензура, особливо в аудіо-візуальному секторі. Цензура та серйозний конфлікт інтересів ставлять під загрозу плюралізм ЗМІ в Україні", - зазначили у організації.

У щорічному "Індексі свободи слова-2010" розглядається 178 країн. Перші місця в рейтингу традиційно посіли країни північної Європи - Фінляндія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, та Швеція.

Росія покращила свою позицію до 140 зі 153 у 2009 році, Польща піднялась на 32 місце з 37, а Білорусь впала до 154 позиції зі 151.

Нагадаємо, Верховна рада останнім часом вживає заходи, спрямовані на боротьбу з цензурою.

Зокрема, парламент доручив Кабміну, Податковій адміністрації і Нацраді з питань телебачення і радіомовлення утриматись від перевірок ЗМІ контролюючими органами напередодні місцевих виборів.

Крім того, депутати також пропонують доповнити Кримінальний кодекс нормою, яка передбачає відповідальність за вимоги посадової особи органу державної влади до журналіста попередньо узгоджувати інформацію.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C