З приводу розгляду у другому читанні Житлового кодексу України ВРУ

02.12.2010
джерело: khpg.org.ua
Харківська правозахисна група провела прес-конференцію з приводу розгляду у другому читанні Житлового кодексу України ВРУ.

На сайті Верховної Ради України з’явився текст проекту Житлового кодексу, що підготовлений до другого читання. Але ані журналісти, ані населення не знайомі з основними положеннями цього кодексу. Він не обговорюється в пресі, про нього взагалі мало хто знає. Але положення цього кодексу стосуються кожного з нас. Тому вважаємо за потрібне привернути до цього проекту Житлового кодексу увагу громадськості.

У тексті, що позначений словами «тираж 05.11.2010р.» є багато положень, що викликають питання про їх застосування.

- В першу чергу це відчуження житла за більшою кількістю підстав, ніж це було раніше.

- Це законодавчо закріплення пені за несвоєчасну оплату житла. При цьому строки в Кодексі не обумовлені, а визначаються умовами договору. При цьому навряд чи будуть враховуватися затримки з виплатою заробітних плат та пенсій.

- Викликають запитання також умови укладення договорів найму житла, що надається з державного та комунального фондів. Кодексом передбачено укладання таких договорів на певний строк, відмову наймодавця подовжити такий договір, розірвання договору достроково. Перехідні положення не закріпляють за особами, які отримали квартиру раніше, права на безстроковий договір найму, а тільки стверджує, що дія цього Кодексу розповсюджується на житлові правовідносини, що виникли або продовжуються після набрання чинності цим Кодексом.

- Стурбованість викликає також порядок відселення під час реконструкції житла.

Ніхто не заперечує нагальність прийняття нового Житлового кодексу, на нашу думку, його потрібно було прийняти вже давно. Але непрозорість, поспіх з яким приймаються в нашій країні вкрай важливі для людей закони, призводять до соціальної напруги, як це сталося з Податковим кодексом.

Якість закону залежить від його ясності, щоб звичайний громадянин міг планувати своє життя у відповідності до законів. Але текст Кодексу містить у собі дуже багато невизначеностей, посилання на закони, яких ще немає, на «інші повноваження», тобто не дає можливості передбачити яким чином буде застосовуватися цей Кодекс.

Тому ми закликаємо до обговорення Житлового кодексу у засобах масової інформації, на парламентських слуханнях, круглих столах.

У прес-конференції взяли участь члени ХПГ Інна Захарова, Людмила Клочко та Михайло Гаєвський.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C