Шокуюче відео: суданські поліцейські зі сміхом висікли жінку на вулиці

15.12.2010
джерело: tsn.ua

У столиці Судану Хартумі поліцейські висікли батогами жінку прямо на вулиці, на очах у перехожих, і ніхто не прийшов їй на допомогу.

Поліцейські наказали жінці підійти й сісти на землю. У разі відмови отримати 53 удару батогом, попередили жертву, що їй загрожує два роки в'язниці.

Жінка, намагаючись ухилитися від батога, кричала "Досить!" і кликала мати. Коли інший поліцейський побачив, що це знімають на відео, він засміявся, а потім приєднався до свого товариша по службі.

Ніхто не заступився за жінку. Її шмагали протягом півтори хвилини. У чому звинуватили жінку, на відео не повідомляється, але, за деякими припущеннями, її могли покарати за носіння штанів. На самому відео жінка одягнена як у штани, так і в довгу спідницю, що їх прикриває.

Пороття є досить поширеним покаранням на населеному переважно мусульманами півночі Судану. Але даний відеосюжет викликав таку хвилю обурення, що навіть судова влада країни почала розслідування інциденту.

Після оприлюднення цього матеріалу 50 жінок влаштували сидяче пікетування перед будівлею міністерства юстиції з плакатами протесту проти законів, що принижують жінок. Всі вони були арештовані спецпідрозділом поліції, яке оточило їх і витіснило з місця проведення акції.

Те, що сталося прокоментував Халід аль-Мубарак з посольства Судану в Лондоні. Дипломат сказав, що губернатор провінції Хартум зажадав покарати і звільнити поліцейських.

Жінку звинувачували у проституції, але, яким би не був її злочин, поведінка поліцейських є неприйнятною і ганебною, заявив представник посольства. Аль-Мубарак визнав, що тілесні покарання передбачені суданським законодавством, але з обмеженнями.

Тілесні покарання передбачені законами шаріату, які були включені в систему права в Судані в 1983 році. Це стало однією з причин, що спонукають переважно християнський південь країни до збройної боротьби за незалежність.

Нагадамо, у 2009 році суд Судану засудив жуналістку Любну Ахмед аль-Хусейна до штрафу розміром 209 доларів за носіння брюк в громадському місці, розцінивши дії жінки як "непристойні".

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C