Кожен 5-й лікар відмовляє ВІЛ-позитивному в медичному обслуговуванні

04.03.2011
джерело: civic.ua
Результати всеукраїнського дослідження «Індекс стигми ЛЖВ» стверджують – більша половина (51%) українців, хворих на ВІЛ/СНІД, стикалися з проявами дискримінації та стигматизації. Здебільшого це проявляється через плітки (30%), усні образи хворого (18%) та психологічний тиск з боку подружжя/партнера (12%).

Кожен четвертий хворий (25%) зазначив, що його ВІЛ-статус цілком або частково був причиною обмежень у доступі хоча б до однієї із послуг у соціальній або медичній сферах (надання медичної допомоги, послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров'я, планування сім'ї, проблеми з житлом, перешкоди у навчанні). Частіше за інших це були відмови у наданні медичного обслуговування (20%).

«На жаль, в нашому суспільстві досі існує багато міфів щодо ВІЛ/СНІДу, які спричиняють нерозуміння ситуації, дискримінаційні дії та порушення прав людей, інфікованих ВІЛ, - говорить Оксана Брижовата, керівник «Відділу інноваційних програм» ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», - Страждають від цього в першу чергу люди, які найбільше потребують підтримки та допомоги. Порушуються навіть їх базові права, закріплені Конституцією України, як то право на роботу, житло, медичний догляд чи соціальне обслуговування».

Згідно дослідження, медичні працівники - люди, які начебто мали в першу чергу підтримувати хворих, навпаки піддають їх дискримінації. Так, за оцінкою опитуваних, працівники системи охорони здоров'я після розкриття ВІЛ-статусу респондентів частіше демонстрували дискримінацію щодо них (28%), ніж підтримку (19%).

Недотримання конфіденційності та несанкціоноване розголошення інформації про ВІЛ-статус хворого є однією з найголовніших проблем ЛЖВ сьогодні. Більше третини опитаних (37%) стверджують, що хоча б раз, але стикалися з таким проявами. При цьому досить часто подібні порушення відбуваються з боку медичних працівників, особливо таких медичних закладів, як жіночі консультації, пологові будинки, поліклініки за місцем проживання тощо. Так, наприклад, 28% жінок, хоча б раз отримували від медичних працівників пораду відмовитися від народження дітей, при тому, що ВІЛ-інфіковані матері при прийомі ліків, можуть народжувати абсолютно здорових дітей.

В опитуванні взяло участь 1500 респондентів з усіх регіонів України.

Дослідження «Індекс стигми ЛЖВ» - міжнародний проект, участь у якому взяли понад 40 країн з усього світу. Це стало перше в Україні дослідження, яке проводилося ВІЛ -позитивними людьми серед для таких самих людей, постраждалих від епідемії ВІЛ/СНІДу. В Україні дослідження проводилося ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у партнерстві з ГО «Соціоконсалтинг».

Повну версію дослідження можна переглянути тут

Довідкова інформація:

Стигма - Негативна асоціація людини з чим-небудь ганебним, непрестижним, відштовхуючим. Це явище схоже до стереотипу і відрізняється від нього спрямованістю на якості людини.

Дискримінація - це негативні вчинки, спричинені стигмою, які здійснюються з метою знецінення та зниження життєвих можливостей стигматизованої людини.

коментарі

05.03.2011 | serhyar
Інколи так званий "захист прав людини" переходить до повного маразму...В статті говориться:"Порушуються навіть їх базові права, закріплені Конституцією України, як то право на роботу..." А як можуть люди з таким захворюванням мати повноцінне право на будь-яку роботу, наприклад, офіціантом в ресторані? Ви ходили б до такого ресторану? А що коли випадковий поріз офіціанта - і відвідувач заражений...І це дуже правдоподібна ситуація...Тому потрібно не захищати "права ВІЛ-інфікованих", а права людини взагалі...Кожна людина має право на безпеку і не повинна відчувати дискомфорт, що може заразитися від того ж офіціанта...Люди просто не будуть ходити до такого ресторану...Скільки відомо випадків зараження стоматологів - і цілком слушно, що не всі лікарі надають допомогу, ту ж, стоматологічну...Для хворих СНІДом людей потрібно мати спеціальні центри надання меддопомоги, окремі школи та центри праці...
"Захист прав одних за рахунок інших, особливо коли це більшість - це не захист прав, а диктатура і людиноненависництво".

05.03.2011 | serhyar
А взагалі - вже давно потрібно позбутися міфу про ВІЛ-інфекцію, якої просто не існує в природі, бо її ніхто ніколи не віокремив (тобто- не бачив). СНІД - не інфекційне захворювання. Хворі, які лікуються від СНІДу - помирають від цього "лікування", яке дуже високотоксичне. І дуже дороге. Тому "ВІЛ-інфекція" - це супер бізнес для міжнародних фармакологічних компаній, які і підтримують міф про ВІЛ. Вони - справжнє джерело дискримінації людей і людиноненависники.


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C