Міліція не бачить расизму в інциденті з побиттям громадянина Нігерії в київському метро

05.04.2011
джерело: ua.korrespondent.net
Київська міліція кваліфікує інцидент з побиттям темношкірого чоловіка, який стався між станціями метро Хрещатик і Арсенальна, як хуліганство без расистських мотивів, повідомляє LB.ua.

Як заявила прес-офіцер міліції метрополітену Наталія Керницька, підстав вважати цей випадок злочином на ґрунті расової дискримінації немає.

"Постраждалий за походженням нігерієць, але він давно громадянин України. Хлопці просто випили, посперечалися з ним, наступили один одному на ноги. Злочин кваліфікували як хуліганство і саме в такій формі вже передали слідству", - сказала Керницька.

За словами Керницької, обох нападників затримали, вони перебувають у лінійному управлінні міліції в метрополітені. У вагоні під час бійки виявився працівник Оболонського районного управління МВС, він виступає свідком. Відео інциденту, опубліковане в мережі блогером Славою Баранським, також розглядають як доказ.

Водночас, правозахисні організації стверджують, що в Україні майже всі злочини, скоєні на ґрунті расизму, називають хуліганством.

"У Кримінальному кодексі є окремі статті - за вчинення злочинів на расовому ґрунті. Але в Україні такі випадки найчастіше кваліфікують просто як хуліганство, тому немає адекватної картини з проблеми расизму", - стверджує Тетяна Мазур, директор Міжнародної амністії в Україні, пише видання.

За словами експерта, держава також не веде офіційної статистики злочинів на расовому ґрунті. Громадські організації здійснюють моніторинг, але у них немає доступу до офіційної інформації, тому адекватно оцінити ситуацію неможливо.

Нагадаємо, у своєму блозі співробітник компанії Яндекс Слава Баранський повідомив, що в суботу, 2 квітня, між станціями київського метро Хрещатик і Арсенальна у вагоні потягу троє чоловіків побили темношкірого пасажира.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C