«Парковий скандал» у Харкові – рік опісля

23.05.2011
автор: Олександра Індюхова
джерело: www.dw-world.de

Рік тому у Харкові розпочалося скандальне будівництво дороги через парк імені Горького. Майже двом тисячам громадянам не вдалося зупинити знищення зеленої зони. Жодної кримінальної справи проти чиновників не порушено.

Замість 503 дерев, що були вказані у офіційних документах, було вирубано 2000, кажуть захисники природи. І це ще рік тому було підставою для порушення кримінальної справи – вказує голова екологічної групи «Печеніги» Сергій Шапаренко. «Це була незаконна вирубка. А будівництво дороги не було узгоджено з громадою та управлінням охорони довкілля, відсутні екологічні експертизи щодо автомобільних викидів»,- наголошує він.

Фальсифікація документів

Зараз дорога не виконує функцію розвантаження цієї частини міста, як у тому запевняли посадовці. А її вартість - за різними даними від 40 до 80 мільйонів гривень - дорівнює сумі, що була витрачена торік на ремонт доріг по всьому місту, розповідає заступник голови ініціативно –правової групи «Прорвемося Юлія Юдіна. Активістка упродовж 9 місяців намагалася у суді зупинити будівництво дороги. Та суд визнав ії законною. Проте, за оцінкою Юдіної, мало місце фальсифікації документів: «Ми бачили, що у влади є декілька варіантів рішень сесії, декілька варіантів генплану», - каже Юдіна.

Громадський суд

Через рік після початку скандального будівництва, альтернативний суд Харкова - громадський , назвав винних - трьох посадовців, у тому числі мера та колишнього начальника міліції. Остаточний «вирок» з’явиться після Інтернет –голосування на сайті суду. У Харкові також сподіваються на рішення вже справжнього, Європейського суду, куди скеровано позов щодо порушення прав людини під час акції протесту.

Від УГСПЛ: Нагадаємо, УГСПЛ під час подій в парку Горького зробила заяву про те, що міліція виконує незаконні вказівки

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C