11 волинських сиріт опиняться на вулиці

23.05.2011
автор: Катерина Вознюк
джерело: ictv.ua

Вони живуть у приміщенні, яке колись їм виділила місцева влада. Тепер чиновники хочуть ліквідувати заклад.

            Одинадцять сиріт з міста Ківерці на Волині вдруге можуть втратити родину. Першого червня, у день захисту дітей, їх виселять з будинку сімейного типу. Неповнолітні вихованці у розпачі, адже їх розкидають по інших притулках. А ті, кому виповнилося 18, тепер шукатимуть власне житло.

            У 1990-х міська влада виділила старе занедбане приміщення. З часом сім’я обжилася, тут виховували сиріт з різних областей. Тепер усе забирають, бідкається названа мати.

            «62 мішки цукру коштувало тоді це приміщення і ніхто його не взяв - нам запропонували і ми погодилися, хоч тут було дуже жахливо», - розповідає Джаніна Череп, названа мати.

            Згодом організували танцювальний гурток, відкритий для дітлахів усього міста. Вихованці самі шиють концертні костюми, виступають у різних закладах і навіть стали зразковим театром танцю. У дитбудинку підозрюють: місцева влада накинула оком на приміщення – чимала будівля розташована у центрі міста. А чиновники пояснюють: сиротинець ліквідовують, бо мати не виконує своїх обов’язків. Мовляв, діти без належного нагляду – і в ДТП потрапляли, і погано харчуються, і школу прогулюють.

            Володимир Жгутов, голова міста Ківерці стверджує, що коли вирішувалося питання про виховання та утримування дітей їй чітко було вказано відкрити рахунки на дітей, але вона цього не зробила: «там немає жодної копійки - у тих дітей нічого немає».

            Місцеві чиновники запевняють - дитбудинок перетворять на соціальне житло.

            Наталія Скубій, начальник відділу у справах дітей Ківерцівської райдержадміністрації: «Приміщення, в якому знаходиться будинок сімейного типу, це є наше комунальне майно і на сесії району буде вирішуватися подальша доля».

            Ківерцівській сиротинець – перший на Волині дитбудинок сімейного типу. До його відкриття й утримання родина Черепів доклала чимало зусиль. Аж тепер, через 20 років успішної роботи, чиновники раптом вирішили, що родина не справляється з вихованцями. Багатодітна мама побоюється: поки 11 сиріт побиватимуться у притулках, на місці дитбудинку зросте торгівельний чи розважальний заклад.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C