Запрошуємо на прес-конференцію. Чи звільнить суд біженця Деніса Солопова?

31.05.2011

Місце: галерея «РА», вул. Б.Хмельницького, 32

Час: 31 травня 2011 р., 17:30

31 травня відбудеться прес-конференція за результатами судового засідання цього ж дня, на якому вирішиться доля Деніса Солопова, російського активіста, що приїхав в Україну у пошуках притулку та натомість опинився за ґратами.

Відкриттям прес-конференції стане мистецький перфоманс Алевтини Кахідзе.

Буде оприлюднене відео звернення Деніса Солопова (відео записане до арешту).

У прес-конференції візьмуть участь:

- Ірина Федорович, ГО Центр «Соціальна Дія»

- Євген Захаров, Харківська Правозахисна Група

- Євгенія Бєлорусець, художниця, учасниця мистецького проекту «Мобілізація»

- Віктор Павлович Солопов, батько Деніса (участь має бути підтверджена)

- Деніс Солопов, активіст, художник (участь можлива за умови звільнення Деніса)

Деніс Солопов – російський активіст і правозахисник, що приїхав в Україну, шукаючи притулку від переслідувань владою у Російській Федерації. Попри те, що Деніса було визнано біженцем УВКБ ООН в Україні, його було протиправно заарештовано біля дверей Міграційної служби. Місце, куди біженці звертаються у пошуках захисту, перетворилося у місце переслідувань із подальшим позбавленням волі. Арешт Деніса триває вже три місяці.

Активістська, правозахисна та мистецька спільноти об’єдналися проти такого грубого порушення прав людини. На підтримку Деніса відбулося декілька пікетів та акцій підтримки – зокрема, в Росії та Стокгольмі. В Україні за Деніса готові виступити поручителями відомі правозахисники та громадська організація: Євген Захаров, Михайло Каменєв та ГО Центр «Соціальна Дія». 31 травня захист проситиме суд відпустити Деніса Солопова на поруки.

Мистецька спільнота Києва на підтримку Деніса Солопова створила унікальний арт-проект, який відкрився 27 травня в галереї «РА» і продовжує невпинно розвиватися. Проект «Мобілізація» – це художнє дослідження, що проводиться в умовах надзвичайної ситуації і має проявити активістський і політичний потенціал мистецтва. На підготовку до виставки у художників було лише кілька днів, за які вони мали створити свої висловлювання на підтримку активіста. Такі короткі терміни для підготовки виставки зумовлені судом над активістом та загрозою його депортації в Росію, що може відбутися вже на початку червня. В рамках проекту «Мобілізація» представлені роботи відомих молодих українських митців – Давіда Чічкана, Александри Чічкан, Ксенії Гнилицкої, Ігора Гоми, Алевтини Кахідзе, Євгенїї Бєлорусець та інших. Також на виставці представлена і картина, створена самим Денісом в Києві незадовго до арешту, яка ще чекає на своє завершення.Мобілізація активістської, правозахисної, мистецької спільноти є спільною заявою проти переслідувань Деніса Солопова і вимогою його негайного звільнення, згідно до міжнародних зобов’язань, які підписала Україна. Чи виконає суд ці зобов’язання? Про це стане відомо на прес-конференції у галереї «РА», яка відбудеться 31 травня о 17:30.

За додатковою інформацією, звертайтеся будь ласка до:

Ірина Федорович (Центр «Соціальна Дія») 097 509 40 62 fedorovych@noborders.org.ua

Євгенія Бєлорусець 097 594 80 13 belorusezjen@gmail.com

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C