Amnesty International стурбована зачиненням українця в львівській психлікарні

01.06.2011
автор: Ольга Веснянка
джерело: www.dw-world.de
За даними міжнародної правозахисної організації Amnesty International, міліція у Львові примусово поклала до психлікарні українця й вимагає викуп у батьків-заробітчан. Правозахисники пишуть петиції до генпрокурора й МВС.

За інформацією Amnesty International, 32-річного Ростислава Чапрана примусово утримують у психіатричній лікарні. А в його матері і вітчима, які на заробітках в Бельгії, слідчий нібито вимагає 3 тисячі євро за звільнення сина. Батьки звернулись до правозахисної організації.

За даними Амністії, спершу Ростислава, який зайшов до міліції сам, звинувачували у хуліганстві і дали 15 діб арешту, пізніше йому повідомили, що звинувачують у замаху на вбивство, в зв'язку з бійкою ще 1999 року. Самі львівські правоохоронці кажуть, що 12 років Ростислав був у розшуку й що мають всі докази, що чоловік скоїв вбивство. Також не заперечують, що затриманий у психлікарні, де триває експертиза. 

Правозахисник Євген Захаров сказав DW, що обвинувачення у вбивстві мали пред'явити обов'язково в присутності адвоката і протягом трьох діб передати справу до суду для обрання запобіжного заходу, як правило, у таких випадках суд обирає СІЗО. "Слідчий тільки після того міг призначити судово-психіатричну експертизу",- каже Захаров.

Правозахисники за кордоном стурбовані 

Однак родичам і адвокату Чапрана, як кажуть в Amnesty, не надали жодних юридичних підстав для утримання його під вартою. Родичі Ростислава начебто винайняли адвоката, однак посадовці завадили йому побачитись з ним в лікарні. За тими ж даними, Ростислав зміг зателефонувати батьку й сказати, що в лікарні є й інші молоді люди, чиї батьки працюють за кордоном, й в них вимагають викуп. 

Як повідомила DW менеджер Amnesty International в Україні Тетяна Мазур, активісти  цього правозахисного руху тепер надсилають звернення до генпрокурора України, міністра МВС, а також до Уповноваженого з прав людини й посла України у ФРН з проханням негайно звільнити 32-річного українця з психлікарні у Львові. 

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C