В Україні готується стратегія боротьби з дискримінацією

23.08.2011
джерело: прес-служба Мінюсту

 

В Україні планується розробити стратегію боротьби з дискримінацією.  

 

Стратегія визначатиме сутність державної політики у сфері протидії проявам дискримінації за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, а також пріоритети та принципи у цій сфері. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

 

За словами Міністра, на сьогодні проект Стратегії розробляється Міністерством юстиції на виконання Національного плану з реалізації Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Розробка документу обумовлена також відсутністю концептуального визначення державної політики у сфері боротьби з дискримінацією.

 

Основні положення проекту передбачають  удосконалення законодавства у сфері боротьби з проявами дискримінації, а також активізацію міжнародного співробітництва у цій сфері.

 

Крім того, проектом пропонується забезпечити з боку держави правовий, медичний та соціальний захист осіб, які постраждали від дискримінації. Передбачається використання напрацювань науки та освіти в сфері боротьби та протидії дискримінації.

 

Також, пропонується спрямувати зусилля держави на формування у суспільстві толерантного ставлення до особи за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, поширення полікультурних цінностей.

 

Стратегію боротьби з дискримінацією в Україні пропонується затвердити Указом Президента.

 

На сьогодні з проектом Стратегії можно ознайомитися сайті Мін‘юсту (www.minjust.gov.ua), де документ виставлено для громадського обговорення.

 

Зауваження та пропозиції до проекту Стратегії прийматимуться протягом місяця, від фізичних та юридичних осіб, на адресу: м. Київ, вул. Городецького, 13, 01001, Міністерство юстиції, Управління конституційного та адміністративного законодавства Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства або на адресу електронної пошти: .

 

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C