Міжнародна конференція “Свобода мирних зібрань: європейські стандарти для України”

07.11.2011

Захід організували Комісія зі зміцнення демократії й утвердження верховенства права, програма "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження", Національний демократичний інститут міжнародних відносин, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Проект USAID "Україна: справедливе правосуддя".

Матеріалу для сайту УГСПЛ надав Центр інформації про права людини

 

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський: "Наше право на мирні зібрання часто порушують органи місцевого самоврядування. Своїми рішеннями вони встановлюють різні процедури проведення мирних зібрань. Хоча Конституція України чітко визначає, що свободу мирних зібрань може обмежувати тільки спеціальний закон"

 

 

Член Венеціанської Комісії, суддя Конституційного Суду Хорватії Славіца Баніч: "Законопроект (підготовлений Національною комісією зміцнення демократії та утвердження верховенства права - ЦІПЛ) у багатьох аспектах справді відповідає міжнародно визнаним стандартам і рекомендаціям Венеційської комісії"

 

Директор програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження" Роман Романов: "Свобода мирних зібрань має регулюватися не законодавством СРСР, на яке сьогодні посилається у своїй практиці українське суддівство, а законом України"

 

Голова Інституту "Республіка" Володимир Черерис: "Від року до року збільшується кількість мирних зібрань і кількість учасників цих зібрань. ГО «Центр дослідження суспільства» проводить моніторинг мирних протестів, який показав, що в нас більше протестів саме на соціальну тематику. Наприклад, у 2010 році їх було 54%, у той час як мітингів політичної спрямованості було 12%. Це означає, що українці хочуть змінити країну і своє життя"

 

Сергєй Остаф - експерт БДІПЛ ОБСЄ зі свободи мирних зібрань, Молдова: "Належна практика впровадження законодавства залежить і від поінформованості представників правоохоронних органів, зокрема поліції, того, як вони діятимуть на підставі нового законодавства"

 

Ніл Джерман - експерт БДІПЛ ОБСЄ зі свободи мирних зібрань, Велика Британія: "Законопроект, хоч і добрий, але все залежить від того, як цей закон буде реалізуватися на практиці, коли він буде ухвалений"

 

Сергій Головатий - народний депутат, голова Комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права: 
"Ми розпочинаємо громадське обговорення цього законопроекту і, з урахуванням зауважень Венеціанської комісії і громадськості будемо його доопрацьовувати"

 

 

Марина Ставнійчук, член Венеціанської комісії, радник Президента України:
"За останні 5 років Венеціанська комісія надала 4 висновки щодо різних українських законопроектів щодо свободи мирних зібрань. Здається, на сьогодні у нас є всі шанси поставити всі крапки у цьому питанні і законодавчо врегулювати гарантії свободи мирних зібрань в Україні. Тим більше, що на це є політична воля: Президент України неодноразово наголошував на необхідності вирішення цього питання"

 

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C