Лист УГСПЛ та ХПГ до Інтерполу з приводу кримінального переслідування Арсена Авакова

09.02.2012

Генеральний секретаріат

Міжнародної кримінальної поліції

ІНТЕРПОЛ

 

Шановні пані та панове!

 

Українські засоби масової інформації повідомили, що відносно бувшого губернатора Харківської області Арсена Авакова 26 січня порушена кримінальна справа за фактом перевищення влади та службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч.3 ст. 365 КК України), і що він об’явлений в міжнародний розшук. Керуючись статтями 2, 3 та 41 Конституції Інтерполу, просимо Вас відмовити українським правоохороним органам в пошуку та затриманні Арсена Авакова як людини, яка піддається політичним переслідуванням.

Ми вважаємо, що кримінальне переслідування Арсена Авакова має політичні мотиви, і кваліфікуємо його як політичне з наступних причин.

Арсен Аваков очолює Харківську обласну організацію партії «Батьківщина». Він був успішним губернатором і одним з двох основних претендентів на посаду мера Харкова на місцевих виборах в жовтні 2010 року. Вибори виграв регіонал Геннадій Кернес, але його перевага була мізерною і супроводжувалася численними порушеннями виборчого закону (див. khpg.org). Зараз Арсен Аваков має найбільший рейтинг серед харківських політиків і є найбільш вірогідним переможцем виборів до Верховної Ради на мажоритарному окрузі в Харкові. Кримінальне переслідування має на меті заплямувати Авакова та позбавити його можливості брати участь у парламентських виборах в жовтні 2012 року. Звертає на себе увагу також той факт, що кримінальне переслідування було розпочате одразу після переведення лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко до Качанівської виправної колонії, яка знаходиться у Харкові. Харківська обласна організація «Батьківщини» постійно підтримує свого лідера, влаштовує щоденні акції протесту, і кримінальна справа проти очільника Харківської організації покликана залякати харків’ян – членів партії «Батьківщина», і припинити протести.

Сама кримінальна справа виглядає дуже сумнівною. Спочатку 6 січня була відкрита кримінальна справа стосовно службових осіб Харківської обласної державної адміністрації та Головного управління Держкомзему у Харківській області за фактом незаконного відчуження земель державної власності упродовж 2009 року. Вже тоді на сайті Харківської облдержадміністрації в порушення презумпції невинуватості з’явилося повідомлення, що Аваков скоїв злочин, незаконно відчуживши 55 гектарів землі. 26 січня була порушена кримінальна справа проти Авакова, 31 січня проведений обшук в його квартирі. В той же день 31 січня винесена постанова про притягнення його як обвинуваченого і об’явлення в міжнародний розшук, а Червонозаводський районний суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

В чому ж полягало перевищення влади та службових повноважень? За процедурою проект відведення земельних ділянок готується фахівцями Держкомзему, ухвалюється сесією обласної Ради народних депутатів, затверджується губернатором, після чого Держкомзем готує та видає державні акти про право власності на земельні ділянки. За заявою ТОВ «Укрскладбуд-Центр» проект відведення 55 га землі сільскогосподарчого призначення, яка перебувала у власності товариства, на інші цілі, був підготовлений, ухвалений сесією, і 29 січня 2009 р. Аваков підписав відповідне розпорядження. 17 березня Аваков це розпорядження скасував, оскільки зміна цільового призначення земель на дільницях більше 10 га є прерогативою Кабінету міністрів, а не обласних адміністрацій. І в цій ситуації виглядає вкрай дивним твердження обвинувачення, що Аваков в травні 2009 року підписав державні акти про право власності ТОВ «Укрскладбуд-Центр» на земельні ділянки із зміненим цільовим призначенням. По-перше, він взагалі не мав права підписувати такі документи, по-друге, він не міг підписати документи, підготовка яких була скасована його ж розпорядженням.

Ми сподіваємося, що Інтерпол не буде виконувати політично обумовлене замовлення на пошук і арешт українського опозиційного політика Арсена Авакова.

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C