Киянин Володимир Стріхар в трудовому спорі дійшов аж до Конституційного суду

01.03.2012
автор: Юлія Янчар
джерело: 1tv.com.ua

Звичайний киянин Володимир Стріхар створив юридичний прецедент. Аби довести свою правоту в трудовому спорі, дійшов аж до Конституційного суду. Щоб там розтлумачили статті Трудового кодексу про термін подання позовної заяви проти роботодавця щодо виплати боргів із зарплати. Сповнений енергії пенсіонер судиться вже 8 років. Це при тому, що розмір невиплаченої зарплатні мізерний - лише 379 гривень.

Юлія Янчар, журналіст:

- Рідкісний і поодинокий випадок у трудовому спорі. Громадянин України за 8 років судової тяганини з підприємством, яке на момент його звільнення не виплатило зарплатні у повному обсязі, дійшов аж до Конституційного суду. Саме тут 16 суддів тлумачили ті статті, які судді інших інстанцій трактували неправильно.

Інвалід третьої групи, пенсіонер Володимир Стріхар на схилі літ сам вивчився на юриста. Щоб захистити свої права працівника. А почалося все 2004-го. Чоловік звільнився з посади інженера і не отримав останньої зарплати і відпускних. Загалом - 379 гривень. Дарувати їх - не захотів. 

Володимир Стріхар, позивач:

- Я обратился в администрацию инженерного центра, о виплате задолженности по зарплате. Мне ответили, что моя зарплата уже виплачена и показали ведомость выплаты зарплаты, где я увидел не свои подписи. 

Тоді пан Володимир пішов до суду і потрапив у бюрократичний коловертень протяжністю в роки. Його справу передавали з інстанції в інстанцію. Бо то одна, то інша відмовлялися розглядати позов, оскільки термін подачі минув. За законом це три місяці. Та впертий пенсіонер таки довів і факт фальсифікації у зарплатних відомостях, і те, що грошей від підприємства він не отримував. Тому Конституційний суд розтлумачив: термін позовної давності у таких трудових спорах починається з моменту виплати зарплати, а не звільнення. 

Анатолій Головін, головуючий суддя Конституційного суду:

- Встановлено тримісячний строк, перебіг якого починається з дня, коли такий працівник дізнався, або повинен був дізнатися про те, що власник або уповноважений ним орган, з вини яких сталася затримка виплати всіх належних сум, фактично розрахувався з ним.

Тепер рішення Конституційного суду - обов'язкове до виконання на території України і не може бути оскарженим. Та енергійний Володимир Стріхар заспокоюватися не хоче і вимагатиме від фірми відшкодування за всі роки, витрачені на суд.

Володимир Стріхар, позивач:

- За 43 месяца - оклад 379 гривен. Если умножить на 43 месяца, получается 16 тисяч 329 гривен. 

Плюс моральні збитки. Але щоб отримати ці гроші, пану Володимиру потрібно пройти судові інстанції по третьому колу! Юристи кажуть - чоловік став першопрохідцем у трудових спорах. Адже тепер суди 233 статтю закону про працю не трактуватимуть двояко.

Михайло Ілляшев, керуючий партнер юридичної фірми:

- Він на сьогоднішній день створив певну практику нову в Україні. І вже ця практика буде однозначною, що якщо роботодавець при звільненні працівника не виплатив йому все, що належить цьому працівнику, і потім цей працівник іде до суду, то він не обмежений цим строком у 3 місяці з моменту звільнення. 

А Володимир Васильович готовий вийти на міжнародний рівень. І якщо не захистить своїх прав в українському суді - піде до Європейського. 

Володимир Стріхар, позивач:

- Вам молодым жить в этой стране. И без борьбы никто вам не отдаст ни материальные блага, ни какие либо права. 

 

 

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C