Дії російської влади становлять загрозу всій європейській системі захисту прав людини

09.04.2012

Українська Гельсінська спілка з прав людини стурбована порушенням в Росії стандартів відбору суддів до Європейського суду з прав людини.

Спілка закликає Раду Європи повернути список кандидатів, представлених Російською Федерацією, через ряд кричущих порушень, які відбулись під час формування списку кандидатів у судді.

Зокрема, українські правозахисники відзначають, що оголошення про конкурс на посаду судді було опубліковано в спеціалізованому виданні лише на початку серпня 2011 року, тобто після закінчення кінцевого строку для подання заявок (1 серпня 2001 року).

Таке порушення призвело до того, що значна кількість достойних кандидатів були позбавлені можливості подати свою кандидатуру. Це та інші порушення зараз оскаржуються в російських судах.

УГСПЛ закликала Раду Європи звернути увагу на ці порушення та змусити Росію провести відкриту, прозору та публічну процедуру відбору кандидатів у судді Європейського суду. Адже порушення цих принципів відбору може привести до негативних наслідків для всієї європейської системи захисту прав людини.

Повний текст звернення дивіться за ЦИМ посиланням (англійською мовою).

 

 

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C