Відкрите звернення з приводу викрадення Леоніда Развозжаєва (приєднуйтесь до підписання)

25.10.2012

Українська Гельсінська спілка з прав людини стурбована інформацією про викрадення Леоніда Развозжаєва у місті Києві 19 жовтня 2012 року. З численних повідомлень у засобах масової інформації, у тому числі з інтерв’ю пана Развозжаєва, можна зробити висновок що до його викрадення були причетні спецслужби Російської Федерації, які й здійснили його перевезення до Москви. Інформація, доступна у публічному просторі, не дає можливості зробити однозначний висновок про роль українських органів влади у цьому викраденні.

Незалежно від того, сталося це викрадення людини за сприяння українських органів чи було наслідком нездатності відповідних служб запобігти діяльності іноземних агентів на території України, цей випадок є підтвердженням глибокої кризи в організації діяльності органів влади, відповідальних за забезпечення суверенітету України. Цей випадок є тривожним сигналом неспроможності органів влади забезпечувати безпеку і правовий порядок на території України.

Слід зазначити, що це є не першим випадком викрадення людини на території України. На початку 2011 року на території України було викрадено палестинського громадянина Абу-Сісі, який згодом опинився у ізраїльській тюрмі. Обставинам цього випадку так і не було надано задовільних роз’яснень з боку офіційної влади.

Також державні органи України час від часу демонструють зневагу до загальноприйнятих міжнародних норм щодо захисту осіб іноземного походження, які шукають притулку в Україні. Нещодавній випадок з видачею Російській Федерації Магомеда Н., якому було надано притулок у Фінляндії, є одним з яскравих випадків, коли сумнівній співпраці з силовими органами РФ було надано перевагу над нормами міжнародного права. Передання конфіденційних даних з біженської справи Байсакових силовим органам Республіки Казахстан, що поставило під загрозу систему захисту біженців, стоїть у цьому ж ряду подій.

Низка цих ганебних подій свідчить про відсутність достатньої компетентності у керівників силових відомств України, що дала би здатність підтримувати на належному рівні безпеку в країні.

ВИМАГАЄМО:

Від Верховної Ради України – розпочати парламентське розслідування подій, пов’язаних з викраденням Леоніда Развозжаєва;

Від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – відкрити провадження у  справі щодо викрадення Леоніда Развозжаєва;

Від Президента України – відсторонити від посади Голову Служби безпеки, Голову Прикордонної служби України до з’ясування обставин викрадення Леоніда Развозжаєва та вирішення питання про можливу причетність українських силових відомств до цього викрадення;

Від Генеральної прокуратури України – провести повне розслідування обставин викрадення та опублікувати його результати;

Від Міністерства закордонних справ України – звернутися до Російської Федерації за роз’ясненнями щодо заяв представників російської влади про причетність російських спецслужб до викрадення; заявити ноту протесту, якою вимагати пояснення правових підстав для дій російських спецслужб на території України та припинення дій, які порушують державний суверенітет України;

Від всіх органів влади – вжити заходів для посилення захисту шукачів притулку в Україні.

 

 

Аркадій Бущенко,

Виконавчий директор

 

Євген Захаров,

Голова правління

 

Підпис можна залишити в коментарях

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C