Міліція стежить за українцями за IMEI телефонів і хоче контролювати інтернет

02.11.2012
джерело: tsn.ua

Міліція бере під контроль приватне життя людей під приводом пошуку вкрадених телефонів.

Тотальне стеження і відсутність анонімності для українців перетворюється із фантастики на сувору реальність. Так, міліція вже близько 10 років під приводом пошуку крадених і загублених телефонів збирає базу IMEI телефонів (унікальний 15-значний номер апарату, який присвоюється в процесі виготовлення), прив'язану до прізвищ та імен власників, пише "Фокус".

Як розповів менеджер столичного рекламного агентства Артем Почепетський, у якого вкрали телефон, міліція досить оперативно знайшла його смартфон за кодом IMEI, а в районному відділенні йому навіть показали термінал, який в реальному часі відстежує, де знаходяться вкрадені телефони з точністю до 5 метрів. Базу IMEI всіх мобільних телефонів, ввезених у країну, з 2009 року веде Український державний центр радіочастот.

У разі крадіжки телефону центр радіочастот за заявою з міліції вносить IMEI телефону в "чорний список", а власник такого апарату ризикує стати фігурантом кримінальної справи. Проте, як підкреслив детектив агентства Юрій Конрад, оператор мобільного зв'язку надає інформацію про розташування мобільного телефону тільки при наявності відкритої кримінальної справи і за письмовим запитом начальника РУВС.

Також база допомагає силовикам стежити за переміщеннями фігурантів кримінальних справ і їх контактами. "З її допомогою під час футбольного чемпіонату Євро-2012 українські правоохоронці відстежували розмови і переміщення лідерів угруповань футбольних хуліганів", - розповів депутат- регіонал Василь Грицак, якого називають головним лобістом силовиків у парламенті. За його словами, влада Великобританії передала українським колегам номери телефонів англійських футбольних фанатів, які приїхали в Україну.

Проте офіційно цю інформацію в МВС не підтвердили. І не дивно, адже створення подібної бази в Україні хоч і почалося давно, але досі ще не врегульовано законом. Міліція хоче позбутися від анонімів в інтернеті Інтернет-контроль Від банального стеження за телефонними розмовами українські силовики перейшли до більш масштабних справ - контролю інтернету. Наприкінці жовтня начальник управління МВС по боротьбі з кіберзлочинністю Максим Литвинов проговорився, що анонімність користувачів соцмереж добре б обмежити. Реєстрацію за паспортом "Вконтакті" ніхто не збирається вводити, однак, незабаром може бути прийнятий закон про продаж SIM-карти з ідентифікацією абонента, припустив Литвинов. Ще один варіант - ідентифікувати кінцевого користувача комп'ютерів, ноутбуків. Цим повинні займатися провайдери, оскільки саме через них користувачі виходять в інтернет. "

Нові обмеження в мережі несуть загрозу зловживань, корупції, вимагання і злочинів, і це набагато небезпечніше", - вважає член правління Інтернет-асоціації України Елліна Шнурко-Табакова. Нагадаємо, у жовтні депутати зробили ще один крок у бік обмеження права українців на приватність, проголосувавши за закон про біометричні паспорти авторства того ж Грицака. Читайте: Біометрична пастка: чим загрожує українцям введення електронних паспортів Згідно із законом передбачається створити Єдиний демографічний реєстр населення, на основі якого будуть випускатися не тільки паспорт громадянина України та закордонний паспорт з електронними чіпами, але ще з десяток інших документів.

За оцінками експертів, у цій централізованій базі даних зберуть всю можливу інформацію про населення країни. Цей реєстр з'єднає інформаційні системи самих різних відомств: крім баз даних ДАІ і податкової, у нього може потрапити база МОЗ, де будуть вказані діагнози, прізвища лікарів і ліки, які приймають пацієнти, зазначає директор програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження" Роман Романов. "Враховуючи рівень захисту державних баз даних (вони вільно продаються на ринку "Петрівка"), нова база стане користуватися підвищеним попитом, адже вона об'єднає стільки цікавої інформації про одну людину", - говорить Романів.

 

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C