Заява США про парламентські вибори в Україні

06.11.2012
джерело: ukrainian.ukraine.usembassy.gov

Уряд Сполучених Штатів стурбований тим, що недільні парламентські вибори в Україні стали кроком назад у порівнянні з поступом, досягнутим під час попередніх парламентських виборів та президентських виборів 2010 року, які ознаменували важливі кроки вперед для демократії в Україні.
 
Ми поділяємо занепокоєння, озвучене у попередньому звіті спостережних місій Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту та Парламентської асамблеї НАТО.  Зокрема, йдеться про неправомірне використання урядових ресурсів для того, щоб підтримати кандидатів від правлячої партії, втручання в можливість доступу до ЗМІ та переслідування опозиційних кандидатів.  Незважаючи на те, що день виборів пройшов загалом мирно і за процесом стежила велика кількість місцевих і міжнародних спостерігачів, ми стурбовані закидами про підтасовування і фальсифікації у процесі голосування і браком прозорості у деяких аспектах підрахунку голосів.  Ми також ще раз повторюємо наше глибоке занепокоєння тим, що політично мотивовані кримінальні вироки опозиційним лідерам, в тому числі колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, не дали їм можливості взяти участь у цих виборах.  Ми знов закликаємо Україну негайно припинити вибіркове переслідування політичних опонентів.
 
Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати прагнення українського народу до життя у заможній, демократичній Україні.  Ми шкодуємо про те, що недосконалі парламентські вибори не просунули Україну до цієї мети, однак ми залишаємося прихильними роботі з Україною, як тут в ОБСЄ, так і на двосторонній основі, задля покращення демократичних інститутів, зміцнення верховенства права і просування необхідних економічних реформ.  Ми продовжуємо очікувати позитивного і продуктивного майбутнього головування України і відзначаємо потребу для Головуючого в ОБСЄ не лише дотримуватись цінностей і зобов’язань ОБСЄ, але й бути провідним прикладом у цьому.  На завершення, пане Голово, ми дякуємо Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ і Парламентській асамблеї ОБСЄ за їхні потужні спостережні місії та їхні всебічні доповіді.  Ми також дякуємо Канаді за її внесок – сотні короткострокових спостерігачів за виборами.

Виголошено Радником із зв’язків з громадськістю Крістофером Мідурою перед Постійною Радою, Відень
 
1 листопада 20102 року

 

коментарі


щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном

C