Нацбанк «активно вивчає» можливість введення обмежень на розрахунки готівкою

22.11.2012
джерело: news.dt.ua

Національний банк України (НБУ) зараз «активно вивчає" можливість введення обмежень щодо сум розрахунків готівкою. Про це заявив глава нацбанківського комітету по боротьбі з тіньовим обміном валют Юрій Горшков.

Він нагадав, що НБУ законом наділений правом запроваджувати обмеження щодо сум розрахунків готівкою. "На даний момент Національний банк дуже активно вивчає можливість введення такої норми, виробляється зараз розрахунок суми», — повідомив нацбанківець.

Як заявив Горшков, така норма вводиться для того, щоб «можна було відстежувати недобросовісних громадян, які не хочуть платити податки».

«У нас є комплекс заходів, у нас всі права, які ми можемо застосовувати до ринку для того, щоб повернути ситуацію в нормальну площину і для того, щоб перевести поступово всі розрахунки з готівкової форми у безготівкову», — підкреслив глава комітету НБУ.

Відзначимо, раніше у Нацбанку казали, що можуть ввести обмеження на безготівкові розрахунки тільки якщо буде така необхідність і тільки після ретельного «вивчення економічної ситуації, збору та аналізу інформації». У Нацбанку також обіцяли, що можливе обмеження розрахунків готівкою жодним чином не відчують пересічні громадяни.

Нагадаємо, що закон «Про функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків» дає НБУ право встановлювати граничні суми готівки для фізичних та юридичних осіб, а також для фізосіб-підприємців.


C