Відкрите звернення Української Гельсінської спілки щодо формування Громадської ради при МВС України

29.01.2013

 

В неділю 27 січня 2013 року відбулися установчі збори з формування громадської ради при МВС України. Як результат, з 35 представників інститутів громадянського суспільства, допущених до цих зборів, до складу ради було обрано двадцять п’ять, серед яких і представник Української Гельсінської спілки з прав людини. 
 
Проте Спілка з занепокоєнням відзначає, що вона є єдиною організацією правозахисної спрямованості, обраною до Громадської ради, що поза процесом формування Ради залишилося чимало неурядових організацій, чия активна участь у дорадчо-консультативному органі при МВС України не може бути зайвою. 
 
Ми маємо констатувати, що однією з причин такої ситуації стала непрозора діяльність ініціативної групи з підготовки установчих зборів, робота якої викликає низку ґрунтовних нарікань. Слід вказати, щонайменше, на відсутність інформації від ініціативної групи щодо прийняття документів, своєчасного повідомлення про недопущення певних організацій до участі у зборах, а також відсутність вільного доступу представників громадськості до місця проведення установчих зборів. Останній пункт, хоча й не має свого нормативного закріплення в якості обов’язкового, тим не менше є специфічним показником відкритості та прозорості процесу формування громадської ради.
 
У зв’язку з викладеним Українська Гельсінська спілка з прав людини має повідомити Кабінет Міністрів України про свою стурбованість тим, що формування Громадської ради при Міністерстві внутрішніх справ було проведене у непрозорий спосіб, що, безперечно, позначиться на ефективності роботи цієї Ради.
 
Також Спілка інформує правозахисні організації, представники яких не потрапили до Громадської ради, про свою готовність використовувати своє представництво у Раді для представлення не тільки позицій Спілки, а також узгоджених позицій інших правозахисних організацій.
 

C