«Свободу Лю Сяобо: ув’язненому лауреату Нобелівської премії у Китаї»

06.03.2013

7 березня о 12.00 год. у місті Києві, біля входу до Посольства Китаю в Україні (вул. Грушевського, 32, с.м. «Арсенальна») учасники акції передадуть китайським дипломатам велике зображення Лю Сяобо та вимагатимуть його звільнення.

 

Під час акції учасники символічно зберуть пазл із відомостями про Лю Сяобо. Цим самим засвідчать, що не дивлячись на цензуру влади Китаю, українці знають про Лю Сяобо та обурені його незаконним ув’язненням. Акція солідарності є частиною міжнародної кампанії в підтримку Лю Сяобо, що була ініційована Front Line Defenders та PEN International. Учасники акції по всьому світу прагнуть привернути увагу до триваючого ув’язнення Лю Сяобо та його дружини, тим самим сприяти його звільненню, а також - інших правозахисників та громадських активістів, що знаходяться у в’язницях Китаю.

Лю Сяобо - китайський правозахисник, який у грудні 2009 р. був засуджений до 11 років ув'язнення за «підрив державного устрою». Цей вирок був засуджений з боку Євросоюзу, США та Верховного комісара ООН з прав людини.

У 2010 році Лю отримав Нобелівську премію миру. Представник МЗС Китаю заявив, що присудження йому премії було б «цілком помилковим». Лю Сяобо став єдиним в сучасній історії лауреатом Нобелевської премії, якому не тільки не дозволили бути присутнім на церемонії вручення, але й не дозволили отримати її через рідних і близьких. Владою Китаю регулярно видаляються згадування про Лю Сяобо в мережі Інтеренет.

Акцію організовує ГО «Центр Громадянських Свобод» спільно з ГО «Центр «Соціальна дія», ГО «Центр інформації про права людини», ВМГО «Дебатна Академія».

Контакти:

+380 (50) 411 20 42 Назарій Боярський

Більше про міжнародну кампанію в підтримку Лю Сяобо: http://www.lighthonestyhrd.org/

 


C