Відкрите звернення Української Гельсінської спілки з прав людини щодо звільнення Ю.В.Тимошенко

12.04.2013

9 квітня УГСПЛ звернулася до Президента України з клопотанням про помилування Ю.В. Тимошенко. 11 квітня Президент сказав журналістам в Миколаєві, що «Доки не завершаться судові розгляди у справах Тимошенко, розглядати питання помилування неможливо».

Проте УГСПЛ клопотала про помилування тільки у «газовій» справі, за якою Тимошенко Ю. В. відбуває покарання, і в якій закінчені всі процесуальні дії. У решті справ судові процеси ще не закінчилися і фактично не можуть проводитися у зв’язку з поганим станом здоров’я Тимошенко, яка тримається у лікарні. На сьогоднішній день стан її здоров'я потребує постійного нагляду та контролю в спеціалізованих медичних закладах, ефективно забезпечити які складно в умовах позбавлення волі.

Ми вважаємо, що, відповідно до декларованої державою позиції щодо європейської інтеграції та поваги до прав людини, Ю.В. Тимошенко має бути звільнена з-під варти. Надання їй належної медичної допомоги та здійснення повною мірою стандартів справедливого судочинства, зокрема, права на захист,  можливе тільки в умовах свободи.

Тому УГСПЛ, виходячи з принципів милосердя, гуманності і утвердження прав людини, закликає:

Президента України – задовольнити наше клопотання й помилувати Ю.В. Тимошенко у «газовій» справі;

суди – обрати відносно Ю.В. Тимошенко запобіжний захід, який не передбачає позбавлення свободи.

 

Від імені УГСПЛ:

Євген Захаров, Голова Правління

Аркадій Бущенко, виконавчий директор

УГСПЛ є недержавною, неприбутковою, неполітичною всеукраїнською асоціацією громадських організацій. Згідно з п.2.1. її Статуту, метою діяльності УГСПЛ є, серед іншого, сприяння практичному виконанню зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод.

Відповідно до п. 2.3 Статуту УГСПЛ «Для здійснення мети та статутних завдань Асоціація має право:  2.3.2. вносити свої пропозиції до органів державної влади та місцевого самоврядування; 2.3.7. виступати з ініціативами з різних питань суспільного життя.»

Діяльність УГСПЛ спрямована на утвердження гуманності, милосердя, стандартів справедливості та верховенства права.


C