Круглий стіл та прес-брифінг: Право на здоров’я: відстоювати, щоб жити

23.04.2013

 

Правозахисники та пацієнти свідчать про порушення прав людини у сфері охорони здоров’я та наслідки впровадження медичної реформи в Україні

26 квітня об 11-00 в офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбудеться презентація щорічного звіту правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я – 2012» та круглий стіл за участі представників правозахисних організацій, родичів пацієнтів, яким довелося стикнутися з порушеннями права на здоров’я та чиї історії якнайпереконливіше свідчать про стан дотримання прав в медичній сфері України. На круглий стіл також запрошено представників Міністерства охорони здоров’я, Державної пенітенціарної служби України, Державної служби України з контролю за наркотиками.

Чоловік Галини Петрівни (м. Харків) помер у кареті швидкої допомоги, оскільки машина не була обладнана засобами реанімації. Проте захистити свої права у суді виявилося неможливим – за докази суди приймали тільки твердження лікаря швидкої: «Ми все зробили правильно». Але Галина Петрівна це «правильно» бачила своїми очима і звернулася до правозахисників. Зараз її справа готується до подання у Європейський суд з прав людини.

Андрій (м. Сєвєродонецьк, Луганська область) завдяки підтримці правозахисників, депутатів міської ради відстояв для свого онкохворого батька доступ до знеболення та можливість достойно, без болю, піти з життя. Завдяки розголосу та роботі правозахисників у місті створили «хоспіс на дому», і тепер пацієнти Сєвєродонецька, які потребують знеболення, можуть отримувати його вдома.

Новий звіт правозахисних організацій «Права людини в галузі охорони здоров’я — 2012» містить огляд порушень, які супроводжують впровадження медичної реформи в різних регіонах Україні. Також автори звіту розглядають ситуацію дотримання прав людей, що живуть з ВІЛ, прав людини у сфері паліативної допомоги, проблем доступу до програми замісної підтримувальної терапії, порушення прав в пенітенціарній системі.

У прес-брифінгу візьмуть участь автори, укладачі звіту та рідні пацієнтів:

1.      Роханський Андрій, голова ГО «Інститут правових досліджень і стратегій»

2.      Максим Іонов, голова Вільної профспілки працівників швидкої допомоги України

3.      Скала Павло, Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу

4.      Луб’яна Ольга, координатор проектів ГО «Інститут правових досліджень і стратегій»

5.      Галина Попенко, дружина пацієнта (м. Харків)

6.      Андрій Пасічник, син пацієнта (м. Сєвєродонецьк)

Питання для розгляду::

• З якими порушеннями прав в сфері здоров’я найчастіше стикаються українці та які наслідки цих порушень для людей?

• Що необхідно знати про свої права пацієнтам?

• Як домогтися дотримання прав у галузі охорони здоров’я?

• Які результати впровадження медичної реформи в Україні та як це позначається на дотриманні права доступу громадян (зокрема, вразливих груп) до якісної медичної допомоги?

З питань акредитаці звертатися:

Анастасія Гринько, agrynko@gmail.com

Надія Колесникова, cleardotkolesnykova@irf.ua, 067 661 80 30

Звіт було підготовлено за підтримки програми Громадське здоров’я Міжнародного фонду «Відродження»


C