Прес-конференція «Рік перший. Прозорість і відкритість Омбудсмана: оцінка громадськості»

25.04.2013

 

26 квітня о 14.30 в інформагенції «УНІАН» відбудеться прес-конференція «Рік перший. Прозорість і відкритість Омбудсмана: оцінка громадськості», присвячена підсумкам безпрецедентного дослідження – діяльність Уповноваженого ВРУ з прав людини вперше оцінили представники інститутів українського громадянського суспільства.

У квітні минає рік, відколи Валерія Лутківська змінила на посаді Омбудсмана свою попередницю. Секретаріат Уповноваженого відразу заявив про три пріоритетні напрямки своєї роботи: прозорість, відкритість та налагодження співпраці з інститутами громадянського суспільства. Чи були вони реалізовані? Що з цього приводу скаже громадськість? За що Омбудсмана критикують? І чи хвалять? Які конструктивні пропозиції щодо поліпшення діяльності Уповноваженого висловлюють НУО та журналісти?

Відповіді на ці та інші запитання дає дослідження, проведене Центром Громадянських Свобод за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (ПРООН). Дослідження відбувалося у формі письмового опитування представників неурядових організацій та ЗМІ, що мали досвід співпраці з Секретаріатом Уповноваженого протягом попереднього року. Був розроблений спеціальний опитувальник, який запропонував оцінити діяльність Уповноваженого за згаданими вище критеріями. Анкета розповсюджувалася серед представників 110 громадських організацій та інститутів.

Під час прес-конференції її учасники – голова експертної групи з питань моніторингу діяльності Омбудсмана, експерт Харківської Правозахисної Групи Людмила КОВАЛЬ, Голова правління Центру Громадянських Свобод Олександра МАТВІЙЧУК та доктор юридичних наук, член Консультативної ради при Уповноваженому Олег МАРТИНЕНКОпредставлять результати проведеного опитування, а також розроблених за його підсумками рекомендацій щодо вдосконалення роботи Уповноваженого. На прес-конференції будуть присутнікоординатор програми ПРООН "Демократизаціяправа людини і розвиток громадянського суспільства" Василь РОМАНЮК, а також представник Уповноваженого з питань комунікативної політики та зв’язків з громадськістю Михайло ЧАПЛИГА, який висловить першу реакцію Секретаріату Уповноваженого на результати опитування.

У разі виникнення запитань – телефонуйте 067 246 43 43 (Марія) або пишіть 


C