Українська Гельсінська спілка вимагає відставки Захарченка та Козака - bigmir.net

27.05.2013
джерело: news.bigmir.net
Українська Гельсінська спілка з прав людини вимагає відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та міністра інфраструктури Володимира Козака.

"Необхідна політична воля і єдність для термінового демонтажу цієї недалекоглядної політики, несумісної з демократичними цінностями Європи. І першим кроком у цьому напрямку має бути негайна відставка міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та міністра інфраструктури Володимира Козака, які компрометують українську державу", - йдеться в заяві організації.

Організація заявляє, що для перешкоджання опозиційній акції Вставай, Україно!, яка відбулася 18 травня в Києві, міліція і працівники транспорту влаштовували масові затримання, обшуки, і не давали сісти в потяги, автобуси, літаки, пояснюючи це, зокрема, неправильно оформленими транспортними документами і підозрами в наявності вибухових речовин.

Українська Гельсінська спілка вважає, що ці інциденти свідчать про обмеження органами виконавчої влади свободи пересування та мирних зборів, вони не мали жодних правових підстав і є свавіллям.

"Фактично країна зіткнулася в ці дні з неоголошеним надзвичайним станом, з масовими репресіями стосовно політичної опозиції", - наголошує організація.

Спростовані докази. Доповідь голови МВС про скандальні події 18 травня

Як зазначає Українська Гельсінська спілка, згодом, коли на акції відбувалася бійка і побиття журналістів, правоохоронці, які були присутні при цьому, не забезпечили право громадян на мирні зібрання та їхню безпеку.

"Ми бачимо наполегливі зусилля влади, спрямовані на маргіналізацію політичної опозиції з використанням мови ворожнечі і "підсобних" кримінальних елементів як погромників і рекетирів для вирішення поточних політичних і економічних завдань. У цих умовах правові інститути стрімко деградують. Суди, правоохоронні органи фактично перетворилися на сервісну службу "правлячої партії", - вважають правозахисники.

Українська Гельсінська спілка наголошує, що подібна ситуація небезпечна для країни і несумісна з декларованим курсом європейської інтеграції України.

Нагадаємо, раніше посольство США в Україні висловило стурбованість нападом на журналістів в ході акції протесту 18 травня в Києві і "показовою бездіяльністю міліції".

C